>

MODA - STİL

Avrupa’nın aykırı markası Türkiye’de!

Bu yıl ilk kez Türkiye pazarına sunulan Big Blue, İsviçre menşeili Blue System markasını da Big Blue Koleksiyonu içinde özel bir line’a dönüşüyor.
 
   
 
 
     
Avrupa’nın aykırı Türk markası Big Blue, Türkiye’de!

1996 yılından bu yana sadece Avrupa pazarı için üretilen Big Blue, Orta ve Kuzey Avrupa’da satış hızı en yüksek jean ve spor giyim markaları arasında en ön sıralarda yer alıyor. System Tekstil, Big Blue’yu bu yıl ilk kez Türkiye’ye sunarken, Türkiye’de üretim ve satışını gerçekleştirdiği İsviçre menşeili Blue System markasını da, Big Blue Koleksiyonu içinde özel bir line’a dönüştürüyor.

Avrupa’nın asi Türk çocuğu Big Blue, bu yıl ilk kez Türkiye’ye geliyor. Türkiye’deki Avrupalı kardeşi Blue System ile birlikte 2004/2005 Kış’ında ortak bir koleksiyon ile Türk Gençliği’nin karşısına çıkacak olan Big Blue, onların düzene karşı çıkış sembolü olacak.

2004 / 2005 Kış sezonunda Big Blue ve Blue System Koleksiyonu’nda 3 ana temadan yola çıkılarak oluşturulan konsept dikkati çekiyor. Urban, Easy Rider ve Worker temalarının koleksiyondaki kesişme noktasını, aykırılık ve başkaldırı oluşturuyor.Urban teması, çağdaş şehir insanının tempolu yaşantısının gereği olarak şık, rahat, çarpıcı, fonksiyonel kullanım biçiminde koleksiyona yansıyor. Urban temasında üst grupta Off-white, Dark Sand, Clean Red , Antrasit renkleri kullanılmış. Modeller, aksesuar, baskı ve aplikasyonlarla zenginleştirilmiş casualwear konseptini ortaya koyuyor. Alt grupta efekt alan sülfür yıkamalı, dokulu kumaşlar öne çıkıyor. Jeanlerde ise koyu yıkamalar da şehrin soğuk ve mat dokusunu yansıtırken, taşlanmış ve lokal efektler görsel bir çekicilik yaratıyor. Ayrıca dikiş özellikleriyle hareketlendirilmiş modeller, şehir yaşamının canlılığını gözler önüne seriyor.

Meydan okuyanlara…

Easy Rider temasında hız tutkusu, aksiyon, başkaldırı, meydan okuma ve hayatın tüm canlılığını yaşamak mümkün. Bu temada ana fikir olarak tüm spor dallarının enerjisi baz alınmış. Easy Rider temasında, üst grupta kontrast, renk kombinasyonları göze çarpıyor. Ana renk olarak; Black, Off-white, Red, Silver, Water Blue, Dirty Yellow kullanılmış. Modeller, aplike, nakış ve patchlerle zenginleştirilmiş. Alt grupta ağır taşlanmış shining yıkamalar ve ayrıca bolca destroy ve yıpranma efektleri verilip, armalarla detaylar belirlenmiş.

Worker teması ise, sanayi, maden gibi ağır çalışma temposunun yarattığı bir konsept olarak karşımıza çıkıyor. Worker temasında üst grupta çalışılan ana renkler: Dark Navy, Sky Blue, Clean Red, Beige, Kill. Modellerde kesiklikler, eskitmeler, parça boyalar ve efekt çalışmaları temaya uygun olarak sunuluyor. Alt gruplarda ağır taş yıkamalar, cep izleri, derin zımpara efektleri, shining, pas kirli yıkamalar ve hafif yıpranmışlıklar bu temayı tamamlıyor.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>