>

GÜZELLİK

İlk Dövmeniz İçin Model ve Yerinizi Seçiniz

"Nereme, ne dövme yaptırsam acaba?” demeye başladıysak iş ciddiye binmiştir ve bu sorunun cevabı çok iyi verilmelidir. İşte cevaplar…
 
   
 
 
     

Dövme yaptırmaya karar verdikten sonra, karşımıza çıkan sorulardan ilk ikisidir dövme modeli ve dövme için uygun bölge seçimi.“ Nereme, ne dövme yaptırsam acaba? ” demeye başladıysak iş ciddiye binmiştir ve bu sorunun cevabı çok iyi verilmelidir. Yoksa sürdürdüğümüz hayatımızın herhangi bir bölümünde yaptırdığımız dövme bize bir sorun olarak geri döner.

SORUN DEDİK PEKİ NEDİR BUNLAR?

Basit ama, basit olduğu kadar rahatsız edici küçük detaylardır bu sorunlar. Bazen kalabalık bir topluluk içinde bakışların odağı olmak, bazen bir iş görüşmesinde karşımıza çıkabilecek pürüz bazen de kendi içimizde düşeceğimiz çatışmalar sonucu, karamsarlıklar hatta psikolojik problemlerdir. Günlük hayatımızı yaşarken, az ya da çok dikkat etmemiz gereken toplum tarafından konmuş yaptırımlar vardır ki bu yaptırımlar bazen bezdirici bazen de gerekli olabilmektedir. Dövme yaptırmadan önce ya da sonrasında yaşantımızdaki etkileri nelerdir diye uzunca düşünmek gerekmektedir.

Her ne kadar Avrupa Birliğine girecek bir Avrupa ülkesi gibi davransak da özümüzde Orta Asya kökenli ve Müslüman bir toplumuz. Bunun üzerimizdeki etkisi ise “sen Türk ve Müslüman bir fert olarak bu topluma uygun davranmalısın” koşulunu önümüze çıkartmaktadır. İşte tüm bunların bize yansıması ise, farklı şekillerde karşımıza çıkar. Ancak toplum önünde utandırılmak, rencide edilmek veya dışlanmak tamamı ile bizim elimizde olup konu sadece Dövme ve Piercing ile sınırlı değildir.

Dövme yaptırmak genelde 18 ile 35 yaş arası insanların daha sık rağbet ettikleri bir lükstür. Ama dövme yaptırırken, çoğunun göz ardı ettiği şey iş ve öğrenim hayatlarıdır ve ciddi önem taşımaktadır. İş ve öğrenim hayatlarımızı olumsuz yönde etkileyebilecek model ve bölge seçimlerinden kaçınmalı ve karar verirken mutlaka yaşantımızın ileriki safhalarında, kariyerimizin nerede olacağını düşünerek mantıklı ve akılcı adımlar atmalıyız. Açıkçası ben bugüne kadar elinde ve yüzünde dövme olan gömlek ya da etek giymiş bay veya bayan bir kamu çalışanı görmedim, göreceğimi de pek sanmam, çünkü iş görüşmeleri ve mülakatlara giderken cicilerimizi giyer ve olabildiğince kaliteli davranmaya özen gösteririz. İşte bu noktada Dövme ve Piercing, mülakatı yapan ve sizin işe alınıp alınmayacağınıza karar verecek olan yetkilinin sizin için eksi puan vermesine sebep olabilir.

Aile fertlerinin de vereceği tepkileri gözönüne almak gerekir. Zira, sadece küçük bir azarlama ile durumu kurtarabileceğiniz gibi, babanızın sizi kulaklarınızdan tutup kapı önüne koymasına bile sebep olabilir.

Evet artık konuyu ufak ufak toparlayalım. Şimdi yukarıda yazdıklarıma göre ben şu sonuca vardım umarım sizler de aynı sonuca varmışsınızdır.

Bölge seçerken; kısa kollu gömlek, bayanlar için ise askılı herhangi bir kıyafet ve diz üstü etek giyildiği zaman vücudumuzda açık kalan yerlerin bölge seçimi yapılırken tercih edilmemesi, model seçerken ise, yarın popüleritesini kaybedecek dini, siyasi ve özel içerikli modeller tercih edilmemesi şiddetle tavsiye edilir.

DÜŞÜNÜN, BİRAZ DAHA DÜŞÜNÜN, DAHA ÇOK DÜŞÜNÜN....

• Uzunca bir süre düşünün,

• Yakın çevrenize danışıp çoğunluğun ne söylediğine dikkat edin,

• Siyasi ve benzeri grup ya da toplulukları simgeleyen desenlerden kaçının,

• Bir başkasında gördüğünüz her şeye heves etmeyin,

• Anlamlı ise anlamını kaybetmeyecek olmasına dikkat edin,

• Anlamsız ise anlamsız kalacağına dikkat edin,

• Nasıl olsa sildiririm" gibi bir cehalete kapılmayın,

• Evlenmedikçe partnerinizin veya sevgilinizin ismini yazdırmayın,

• Her duyduğunuza da kulak asmayın.

• Bol su için ve vitamin alın iyi gelir, sağlıklı düşünmenize yardımcı olur.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>