>

MODA - STİL

Ayhan Yetgin 2014 Sonbahar/Kış Koleksiyonu

Rüzgar Erkoçlar’dan İlhamla: Kimlik Katmanları
 
   
 
 
     

‟Kaçamayacağın tek şey kimliğindir” mottosuyla doğan ve biçimlenen tasarımcı Ayhan Yetgin’in yeni koleksiyonu ‟Layers of Identity”, cesur ve çarpıcı hayat hikayesiyle herkese ilham veren Rüzgar Erkoçlar’dan ilham alınarak tasarlandı.

Fütüristik detayları ve mimariye göz kırpan silüetleriyle öne çıkan ve kimi zaman bir modern sanat galerisindeki enstalasyonlardan farksızmış gibi görünen Ayhan Yetgin’in endüstriyel ve yenilikçi moda algısı şimdi bambaşka bir safhaya taşınıyor. ‟Layers of Identity” koleksiyonu, tasarımcının yeni bir döneme girdiğine işaret ediyor.Teknolojiyle ilkelleşen bireysel denklemler ve ikili ilişkiler yumağında özüne dönebilenler farklılaşabilir ancak. En az İstanbul Boğazı kadar gerçek hayat dokusuyla son zamanların en çok konuşulan ve merak edilen isimlerinden Rüzgar Erkoçlar’dan ilhamla yaratılan ‟Layers of Identity” koleksiyonunda yer alan her bir look, Erkoçlar’ın kabuğunu kırarak öz kimliğine dönüş yolculuğunu niteliğinde.15 etkileyici look barındıran Yetgin koleksiyonu, gömlekler, ceketler, pantolonlar, smokin formundaki pelerinlerin kombinasyonlarıyla tamamlanıyor.

Renklerde ise siyah beyaz ve gri geçişler ön planda. Katmanlar, abartılı yaka ve manşetler koleksiyona güçlü bir vurgu katıyor. Klasik ve teknolojik kumaşların harmanlanmasıyla inovatif bir yoruma kavuşan koleksiyonun ana materyalleri yün, skuba ve poplin.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>