>

MODA - STİL

Bazı giysiler sevginize karşılık verir

INVISTA, LYCRA markası, giysilerin kadınların görünüşü ve duyguları üzerindeki etkisini vurgulayan ‘Bazı giysiler sevginize karşılık verir’ adlı global reklam kampanyasına imza attı.
 
   
 
 
     
Dört kıtada uygulanan tüketici testinin sonuçları dikkate alınarak hayata geçirilen kampanya, LYCRA dünyasındaki yeniliklere dikkat çekiyor.


Dünyanın önde gelen elyaf üreticilerinden INVISTA, ünlü LYCRA markası için “Bazı giysiler sevginize karşılık verir” (Some Clothes Love You Back) isimli yeni global kampanyasıyla tüketicilerin karşısına çıkıyor. Kampanya, giysilerin kadınların görünüşü ve duyguları üzerindeki etkisini vurgulayarak, LYCRA elyafının farkını ortaya koymayı amaçlıyor.

Dünya genelinde heyecan uyandıran yeni kampanyanın lansmanı, dünya devi INVISTA ve Londra merkezli reklam ajansı Fallon için bir yıllık zorlu sürecin doruk noktasını ifade ediyor. Ticari kitleyi ve tüketiciyi aynı anda hedefleyen “Bazı giysiler sevginize karşılık verir” kampanyası, LYCRA markasının 1990’da “LYCRA Duygusu” (LYCRA Sensations), 1996’da “Hiçbir şey LYCRA gibi hissettirmez” (Nothing Moves Like LYCRA), 2000’de “Farkı Hissedin” (Enjoy the Difference) ve 2002’de “LYCRA onda var” (Has It) gibi başarılı marka aktivitelerinin devamı niteliğini taşıyor.


INVISTA Global Marka ve İletişim Direktörü Bruce Rowley, “Yeni kampanyamız, LYCRA elyafının, kadınların kıvrımları, hareketleri ve giysileri, arzuladıkları biçimde görünmeleri ve hissetmeleri üzerindeki etkilerini ortaya koymak amacıyla geliştirilmiştir. Bu yeni dürüst ve kişiye özgü kampanyamızla, kalabalık pazarda tüketicilerimizin giysilerini de ayrıştırıyoruz” dedi.

LYCRA tüketicisi: Giysilerim adeta benimle konuşuyor!

Kampanya, İngiltere’de THINKTANK Araştırma şirketinin derlediği tüketici görüşleri üzerine geliştirildi. Sonuçlar, tüketicilerin LYCRA elyafıyla güçlü bir duygusal bağ kurduğunu ve LYCRA’yı güvenilir bir marka olarak algıladığını gösteriyor. Araştırmaya göre, tüketicilerin %60’ından fazlası “streç” seçenekleri arasında LYCRA’yı tercih ediyor; marka, dünya çapında tüketicilerin %90’ı tarafından tanınıyor.

Dört kıtada gerçekleştirilen tüketici testi, kampanyanın tüketicinin en sevdiği giysiyle kurduğu güçlü bağa ve giysilerin duyguları üzerindeki etkisine dokunduğunu gösteriyor. Kampanya testine katılan tüketiciler, izlenimlerini net bir biçimde belirtiyor. Londralı bir tüketici, “Sanki giysilerinizin sizinle konuştuğunu hissediyorsunuz” derken; Milano’dan diğer bir tüketici “Beni anladıklarını hissediyorum”, Sao Paolo’dan başka bir tüketici ise “Çok duygusal, çok romantik; kadınların gardıroplarıyla arasındaki aşk ilişkisinden söz ediyor” şeklinde görüş belirtti.


LYCRA dünyasını yansıtan fotoğraflar

Dünya çapında online olmanın yanı sıra diğer geniş kapsamlı mecralarda da yerini alacak kampanyanın fotoğrafları, öne çıkan moda fotoğrafçısı Laura Sciacovelli tarafından, geride bıraktığımız kasım ayında Güney İtalya’daki Puglia bölgesinde çekildi. Sciacovelli, tek karede LYCRA elyafının faydalarını göstererek; lüks, şehvet ve doğallık duygusunu verebilme yeteneğinden dolayı kampanya için özellikle seçildi. Fotoğraflar, LYCRA elyafı yeniliklerinin çok yönlülüğünü öne çıkarırken, portreler kampanyanın “Sevgine karşılık verir” bakış açısını vurguluyor.

10 dil seçeneği bulunan ve tamamen yenilenen www.lycra.com web sayfası önümüzdeki dönemde yayına girecek; ana ürünlere ve marka bilgisine kolay erişimin yanı sıra LYCRA elyafı tüketicilerine “Sevgilerine karşılık veren giysileri” bulmalarında yardımcı olacak. INVISTA, bu kampanyayla etiket ve POS gibi ürünler vererek, marka, imalathane ve perakende ortaklarını da destekliyor.


Lycra, dev moda tasarımcılarının da tercihi

Kampanya, LYCRA elyafının, dünyaca ünlü tasarımcı Zac Posen, kot markaları True Religion ve Jbrand, iç çamaşırı ikonları La Perla ve Chantelle tarafından tercih edilen bir marka olduğuna dikkat çekiyor.

Benzersiz LYCRA® elyafı, aralıksız gerçekleştirdiği yeniliklerle kendini tüm diğer elyaflardan ayrıştırmayı sürdürüyor. Son gelişmeler arasında, kotta XFIT LYCRA kumaşı, iç çamaşırında siyah LYCRA® elyafı, mayo ve örgüde Xtra Life LYCRA elyafı bulunuyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>