>

MODA - STİL

Bikini 60 yaşında

İlki 1946’da tasarlanan Bikini 9 lider tasarımcı tarafından hazırlanan etkileyici özel bikini kolleksiyonu ile Mode City’de kutlandı...
 
   
 
 
     
INVISTA™, yıllar içerisinde ikon haline gelen bikininin yıldönümünü, Fransa’nın Lyon kentinde düzenlenen dünyanın en büyük moda fuarı Mode City’de kutladı.


INVISTA™, iki parçadan oluşan bu yüzme giysisinin 60. yılını kutlamak amacıyla dünya çapında lider 9 tasarımcı tarafından hazırlanan etkileyici ve özel bikini koleksiyonunun tanıtımını üstlendi.


İlk orijinal bikini, Louis Réard tarafından Temmuz 1946’da tasarlandı. O zamanların karışık durumunda iki parçalı yüzme giysisine “patlayıcı” doğasından dolayı Pasifik’teki bir atol adasının adı verildi: Bikini.


INVISTA™, bu proje için 3 kıtadan 9 farklı tasarımcı ile işbirliği yaptı:


Agua de Coco, Andres Sardà, Manuel Canovas, Olga Cantelli for La Perla, Vannina Vesperini, Lenny, Salinas, Sauvage ve Shan. Tüm tasarımcıların koleksiyonları, Lyon Mode City Fuarı INVISTA™ standında sergilendiği gibi Cumartesi gecesi, Parc Miribel Jonage’de müşteri ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleştirilen özel bir gecede de tanıtıldı.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>