>

MODA - STİL

Bu Kış Diesel'ciler Çok Çalışacak!

Çılgın ve enerji dolu bir yazdan sonra Diesel’ciler için artık çalışma vakti geldi! İşte Diesel'in 2003-2004 Sonbahar-Kış Koleksiyonu... Tıklayın!
 
   
 
 
     
Bu kış Dieselci’leri çok yoğun ve zor geçecek bir iş hayatı bekliyor… Kazma kürekler alınacak, kar kış demeden durmadan çalışılacak!

Diesel yeni koleksiyonunu ve koleksiyonu oluşturan temayı merakla bekleyenler için işte açıklıyoruz, 2003/2004 sonbahar – kış koleksiyonu yine çok iddialı ve sıra dışı. İlham kaynağı ise Güney Amerika’nın yüksek tepelerinde gizli ve gizemli bir uygarlık sürdüğü varsayılan Diesel işçileri…

Modellerde folklorik ve teknik detaylar, renkler ve kumaşlar bu temanın genel havasını yansıtacak şekilde birbirleriyle harmanlanmış. Dilerseniz tepelerde gizemli bir yolculuğa çıkalım ve gizli mesajları takip ederek ‘Diesel işçileri’ bu kışı nasıl geçiriyor bir bakalım.

YAĞMUR ALTINDA ÇALIŞIYORUZ

Bardaktan boşanırcasına yağmur yağarken Diesel işçileri madene iniyorlar…

Bu temada yer altının karanlık ve gizemli atmosferinden esinlenilmiş, ana renkler gri tonları ve maden işçilerini kıyafetlerini anımsatan koyu mavi tonlar.

İspanyolca – İngilizce karışımı çözülemeyen gizemli yazılar, ilkel çağlardan kalma karmaşık figürler ve madende kullanılan işçi malzemelerinden kürek, el arabası, matkap gibi grafikler birçok modelin detaylarında gizlenmiş.

Erkeklerde bol kesimli, geniş cepli işçi pantolonları dikkat çekerken koleksiyonun üst giyim bölümünde çizgili poplin gömlekler ve yumuşak dokumalı yün kazaklara yer verilmiş. Bayanlarda ise farklı modellerde işçi tulumları ve dantel görünümlü örme kazaklar bu temanın en dikkat çeken modellerinden.

GÜNEŞ ALTINDA ÇALIŞIYORUZ

Sonunda güneş açar ve Diesel işçileri üzerlerindeki toprak kalıntılarından silkinerek rengarenk, folklorik kıyafetlerine bürünürler... Bu temada renkler çok canlı; fuşyalar, pembeler ve kırmızı tonları yoğun olarak kullanılmış. Özel uygulamalı boyamalarla güneşten solmuş havası verilmiş ceket – pantolon/etek kombinleri, özel yıkamalı, 70’li yılların baskılarını anımsatan renkli şeritli kanvas pantolonlar ve rengarenk çiçek desenli modeller bu temada ön plana çıkmakta.

YER ALTINDA ÇALIŞIYORUZ

Kavurucu güneşin ardından işçiler yeraltına ulaşmak için madenlere inerler... Havasız ve karanlık bu atmosferin etkisiyle bir önceki temadaki canlı renklerin yerine bu temada yoğun kahverengiler koleksiyona hakim olur.

Kahverengi kadife fitilli üst ve alt kombinler, eskitilmiş görünümlü ceketler, kareli gömlekler yine işçi malzemeleri grafikleri ve şifre niteliğindeki karmaşık yazılardan oluşan baskılarla detaylandırılmış.

DİNLENME VE RAHATLAMA ZAMANI

Günün sonunda beklenmedik bir gelişme olur ve işçiler işe son verme eylemi başlatırlar! Vakit gece olmuştur ve işçiler eğlenmek ve günün yorgunluğunu üzerlerinden atmak için çılgın bir partiye hazırlanmaktadır.

Koleksiyonun bu en eğlenceli bölümünde renk patlaması görülmektedir; fuşya, kırmızı ve fosforlu yeşil, parti ruhunu yansıtmaktadır. Çiçek baskılı elbiseler, düğmelerle detaylandırılmış yırtmaçlı jean pantolonlar omuz dekolteli üstler parti kızları için tasarlanmış. Fuşya ve kırmızılar erkek koleksiyonunda da ağırlıkta .

Parlak saten kumaştan gömlekler , özel uygulamalarla iki renkli görünümü veren pantolon ve ceketlerle erkeklerde çok şık ve sıra dışı.

Diesel'in Yeni Koleksiyonunu Ayrıntılı Görmek İçin Resminlerin Üzerine Tıklayın...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>