>

MODA - STİL

Bu yaz Osmanlı takıları ile renklenecek

Tasarımlarında eski ve yeniyi modern yorumlarla harmanlayan Goldaş, 600 yüzyıllık muhteşem bir imparatorluğun izlerini günümüze yansıtan yepyeni bir koleksiyona imza attı.
 
   
 
 
     
600 yıllık imparatorluk Goldaş ile yeniden canlandı

Tasarımlarında eski ve yeniyi modern yorumlarla harmanlayan Goldaş, 600 yüzyıllık muhteşem bir imparatorluğun izlerini günümüze yansıtan yepyeni bir koleksiyona imza attı. Goldaş’ın “Osmanlı” ismini verdiği koleksiyonu ile geçmişe araladığı kapıdan yüzlerce yıllık zengin bir kültürün ihtişamı bugüne ulaşıyor.


Goldaş tasarım ekibinin Osmanlı eserleri üzerinde yaptıkları uzun araştırmalar sonucu yarattığı koleksiyonda yer alan takılar Osmanlı kültürünün renk ve motif zenginliğini aratmıyor. Osmanlı kültüründe yoğrulan milyonlarca insanın her birinin kendinden bir parça katarak oluşturduğu mozaik yapının tüm sesleri koleksiyonda kendini hissettiriyor.


Osmanlı Koleksiyonu’nda bir yandan padişahlar tüm görkemlerini tuğraları ile yansıtırken diğer yandan imparatorluğun kalbi Topkapı Sarayı’nın zemin ve pencere süslemeleri bu kez takıları renklendiriyor. İmparatorluk tarihinde olduğu kadar dünya tarihinde de derin izler bırakan Fatih Sultan Mehmed’in tuğrasının bulunduğu kolyeler koleksiyonun en dikkat çekici parçaları arasında yer alıyor.


Estetik zevk ve ihtişamın kendini gösterdiği Osmanlı Koleksiyonu’nda imparatorluğun ruhunu yansıtan birbirinden farklı çok sayıda unsuru bir arada görmek mümkün. Osmanlı dönemine ait sikkeler ve madalyaların takıya uyarlandığı koleksiyonda, Osmanlı’nın motifleri ve takıları da yeniden yorumlanıyor. Osmanlı’nın görkemli padişahları ise tuğraları ile koleksiyona imzalarını atıyorlar. Kolye ucu, kolye, küpe ve yüzük formunda üretilen takılar, dönemin ruhunu en iyi şekilde yansıtmak amacıyla altın olarak tasarlandı, renkli taşlar ve mine ile bezendi.

Goldaş tasarımcılarının, bıraktığı eserler tüm dünyada hayranlıkla izlenen Osmanlı İmparatorluğu’ndan ilham alarak oluşturduğu göz alıcı takılardan oluşan Osmanlı Koleksiyonu’na, Goldaş’ın İstanbul Capitol Alışveriş Merkezi, Bağdat Caddesi, Ataköy Galleria, Taksim, Profilo Alışveriş Merkezi; Ankara Migros Alışveriş Merkezi, Kızılay; Antalya, Side; Bodrum; Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya ve Almanya’daki mağazaları ile www.goldas.com adresindeki sanal kuyumcudan ulaşmak mümkün.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>