>

MODA - STİL

Çiğdem Akın Mercedes-Benz 2015 İstanbul Gaia (Yeryüzü) Koleksiyonu ile Kadının Ebedi Gücüne Farklı Bir Yorum Getirecek

2015-2016 Sonbahar/Kış koleksiyonu…
 
   
 
 
     

Ünlü tasarımcı Çiğdem Akın’ın yeryüzünün örtüsü olan topraktan esinlenerek hazırladığı GAIA (Yeryüzü) 2015-16 Sonbahar Kış Koleksiyonu, Karaköy Antrepo’da gerçekleşecek Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 19 Mart 2015, saat 17.30’da moda severlerle buluşuyor.

Yunan mitolojisinde doğaya ve diğer tanrılara hayat verdiğine inanılan GAIA doğurganlığı, dişil gücü ve toprağın bereketini sembolize eder. Antik dönemin didaktik şiir babası Hediodos’un yaratılışı betimlediği ünlü eseri Theogonia’nın da ilham kaynağıdır. Toprak ve kadının yaşam döngüsü içerisindeki bu eşsiz uyumu ve içinde barındırdığı güç, Çiğdem Akın’ın yeni koleksiyonu için esinlendiği tema olarak dikkat çekiyor.

Toprağın gücünü kadın üzerinde somutlaştıran koleksiyon, safran rengi açılışıyla bu gücün güneşten geldiğini gösteriyor. Vizon, haki ve bordonun ağırlıkta olduğu koleksiyonun kapanışını erguvan renginin üstlenmesi ise bize doğanın sürprizlerle dolu bolluğunu hatırlatmak ister nitelikte. İnsanın da doğa kadar üretken olursa karşılığını alacağı fikrinden yola çıkarak şekillendirilen koleksiyonda öne çıkan erkeksi kesimler, doğanın üretkenliğinin yanı sıra sert, kendinden emin ve asi duruşunu sergilemekte.

Koleksiyonda Akın’ın en büyük silahlarından biri ipek şifon, ipek organze, yün, dantel, kürk ve deriyi de içinde barındıran zengin kumaş portfolyosu. Bunların yanında kullandığı devore, flok ve empirme baskılar, Akın’ın kumaşlarla olan usta dansını sahneye taşıyor. Akın’ın GAIA İÇİN kullandığı asimetrik kesim ve dokunuşlar, koleksiyonun en can alıcı noktası belki de. Double-face kumaşlarla oluşturulan maskülen palto kupları, cigarette deri pantolonlar ve kumaşa öncelik veren klasik pantolonlar koleksiyonun dikkat çeken detayları arasında.

Her sezon olduğu gibi Ferhan Aral’ın muhteşem koreografisi eşliğinde ünlü manken ve oyuncu Günay Museyeva’nın podyumda yer alacağı defilenin iletişim danışmanlığını Orhan Gönen ve Gaia Marka Tasarım üstleniyor. Nes Prodüksiyon’un katkılarıyla gerçekleştirilen defilede ayakkabı sponsorluğu için Bestello, saç tasarımı için Kariyer Eğitim Kurumları’ndan destek alan Akın makyaj tasarımı için ise tercihini daha önce olduğu gibi Erkan Uluç denetimindeki Make Up Forever ekibinden yana kullanıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>