>

MODA - STİL

Coca-Cola şişeleri devleşiyor

Coca-Cola şişeleri Elif Cığızoğlu, Dice Kayek, Atıl Kutoğlu, Rıfat Özbek, Ümit Ünal, Yazbukey ve Hakan Yıldırım’ın tasarımlarıyla hayat bulacak.
 
   
 
 
     
‘Hayattan Coca-Cola Şişeleri’ Sergisinde Türkiye’nin Yedi Ünlü Modacısı Bir Arada

Türkiye’nin uluslararası çaptaki yedi moda tasarımcısı ilk kez bir araya gelerek, iki metre boyundaki Coca-Cola şişelerinden oluşan bir sergiye katılıyor. “Hayattan Coca-Cola Şişeleri” adıyla gerçekleşecek sergide, modacıların gözüyle sokak, günlük hayat ve insanlar yorumlanacak. Modacıların tasarım eskizlerini tamamladığı ve uygulama aşamasına geçilen sergi, Mayıs ayından itibaren meraklılarıyla buluşacak.


Orijinal şişenin formuna sadık kalınarak üretilecek iki metre boyundaki dev Coca-Cola şişeleri, Türkiye’yi dünyada başarı ile temsil eden Elif Cığızoğlu, Dice Kayek, Atıl Kutoğlu, Rıfat Özbek, Ümit Ünal, Yazbukey ve Hakan Yıldırım’ın tasarımlarıyla hayat bulacak. Murat Pilevneli danışmanlığında yürütülen ve Bennu Gerede ile Koray Erkaya’nın fotoğraflayacağı “Hayattan Coca-Cola Şişeleri”nin grafik çalışmalarını ise Ulaş Eryavuz gerçekleştirecek.

Coca-Cola koleksiyoncuları için özel şişeler

Sergide yer alan dev şişelerin 250 ml’lik cam versiyonları ise, her bir tasarımdan 10’ar bin olmak üzere toplam 70 bin adet üretilerek satışa sunulacak. Sınırlı sayıda üretilecek şişelerin hem Türkiye’de, hem de dünyada Coca-Cola koleksiyoncularının ilgisini çekmesi bekleniyor. Şişelerin satışından elde edilen gelir Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı & Coca-Cola Gençlik Fonu’na aktarılacak.

İlk sergi yerel el sanatları ile gerçekleşti

Coca-Cola 2000 yılında da geleneksel el sanatları motiflerini taşıyan “Türkiye’den Coca-Cola Şişeleri” sergisini gerçekleştirmişti. Yedi bölgeyi temsil eden Coca-Cola şişeleri, hem Türkiye’de hem de yurtdışında çeşitli sergilere katıldı.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>