>

MODA - STİL

Çocuk modacılarının Çin savaşı

Türk çocuk moda üreticileri, Çin’in pazarda giderek büyümesi ve 2005 yılında kotaların kalkacak olması nedeniyle, Çocuk Moda’04 Fuarı ile sesini dünyaya duyurmaya hazırlanıyor.
 
   
 
 
     
“Dünya pazarında rekabet kızışıyor”

Kaliteli ürünleri ile dünya tekstil piyasasında kendisine haklı bir yer edinen ve bir çok ülkeye ihracat gerçekleştiren Türk çocuk hazır giyim üreticileri, Çin tehdidine karşı kendi çözümü geliştirdi.Çin ürünlerinin her geçen gün pazarda daha fazla gözükmesi ve 2005 yılında kotaların kalkması riskiyle karşı karşıya kalan şirketlerimiz, düzenlenen Çocuk Moda’04 Fuarı ile dünyaya seslerini duyurmaya hazırlanıyorlar. 27-29 Ağustos tarihlerinde İstanbul Hilton Convention and Exhibition Center’da düzenlenecek Çocuk Giyim-Ayakkabı ve Aksesuarları Fuarı ile Türk modacılar Çin’e meydan okuyacak.

Sektör yetkililerine göre; Çinli bir üretici yapacağı ihracatta bir konteynırı 3 bin dolara doldururken bu rakam Türk üretici için 30 bin dolar. Aradaki bu korkunç farkı ucuz işçilik ve kalitesiz ürünler olarak açıklayan sektör yetkilileri, “Türk çocuk moda üreticileri olarak Çin ile rekabet edebilmek için tek çaremiz, kaliteli ürünlere devam etmek ve marka üretmektir. Çin’in ileride kaliteli ürünlere yönelebilme riskine karşı markalarımızla dünya çapında savaşmalıyız” diyorlar.

Çoçuk Moda’04 Fuarı ile Türk iç piyasasının hareketleneceğine ve çevre ülkelerden gelecek satın almacıların bir kez daha Türk ürünlerinin kalitesine şahit olacaklarını açıklayan üreticiler, “Çin ürünleriyle fiyat açısından rekabet etmemiz çok zor. Ancak onların da bizim ürünlerimize kalite ve moda anlayışı bakımından yaklaşmaları imkansız. Bu fuarda dünya bunu bir kez daha görecek” dediler.


Çocuk Moda gazetesi
Tel: 0 (212) 454 25 03
Fax: 0 (212) 454 25 06
www.cocukmodagazetesi.com
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>