>

GÜZELLİK

Kate Moss&Cara Delevingne "My Burberry" İçin Birarada!

Burberry’nin ikonik trençkot’undan ilham alan yeni parfümü...
 
   
 
 
     

Burberry, Londra’nın yağmur sonrası büyüleyici kokan çiçek bahçelerinden esinlenerek yarattığı yeni parfümü “My Burberry” ile moda ve güzellik dünyasını bir araya getiriyor. Parfüm; My Burberry’nin hazır giyim koleksiyonu, aksesuarlarını içinde barındıran kapsül koleksiyonu ve ikonik trençkot renk paletinden ilham alan makyaj koleksiyonu ile birlikte tanıtılıyor.

“My Burberry; Burberry markasının, koku, tasarım ve duruş olarak hayat bulmuş halidir. Bu parfüm, zaman sınırı tanımayan efsanevi Burberry trençkottan esinlenerek hazırlanmıştır.”
Christopher Bailey, CEO, Burberry


PARFÜMÖR

My Burberry’i dünyaca ünlü burunlardan Francis Kurdjian tasarladı. Kurdjian kokuyla ilgili şunları söylüyor; “Bailey kokuyla ilgili ilk kez brif verdiği zaman trençkot giyen bir kadının duygularını anlatmamı istemişti. Bu koku güzel duyguların, paylaşılan mutlu anların, yaşanılan güzel anları hissettirmeli. Bu nedenle yağmurdan sonra Londra bahçeleri fikrinden yola çıkarak çiçek kokuları ile birlikte kendini iyi ve güvende hissetme duygusunu yaşatmaya çalıştım.”

My Burberry için çok farklı içerikler bir arada kullanılarak büyük çiçek bahçelerinin kokusu çağrıştırılmaya çalışıldı;

“Bu koku Burberry için yeni bir adım... Genellikle erkek kokularında kullanılan sardunya yaprakları ile zaman sınırı taşımayan çiçek bahçelerinin zarif güzelliği sembolize ediliyor. Bu paradoks son derece İngiliz tarzı ve beklenmedik bir durumu anlatıyor. “

KAMPANYA

My Burberry global kampanyası için, dünyaca ünlü moda ikonları Kate Moss ve Cara Delevingne ilk kez kamera karşısına geçti. İki farklı jenerasyonun mükemmel birlikteliği…

Moss ve Cara Delevingne’nin fotoğrafları, Christopher Bailey’nin kreatif direktörlüğünde Mario Testino tarafından çekildi. Bu kampanya ile iki topmodel, iki farklı jenerasyonun benzersiz uyumunu hayata geçirdiler.İÇERİK


My Burberry, yağmur sonrası bir Londra bahçelerinin kokusunu anımsatıyor. Sardunya, altın ayva ve frezya orta notaları iken; üst notalarında tatlı bezelye ve bergamot; alt notaları ise Şam gülü ve paçuli bulunuyor.

Türkiye'de yetiştirilen Şam gülü, yalnızca mayıs ayı boyunca hasat edilebiliyor. Yüksek irtifada yetişen bu nadir güller her sabah güneş doğarken nazikçe toplanıyor. Mayıs gülü olarak da bilinen Centifolia gülü, Fransa yetiştiriliyor. Mayıs ayında ve yılda sadece bir kez, sabah 4 ile 10 arasında toplanabiliyor. Sardunya ise beklenmedik bir kontrast oluştururken bergamot yağı, kokuya ışıltı ve canlılık katıyor. Paçuli ise kokuya sıcaklık getiriyor.

Üst Notlar
Tatlı bezelye ve bergamot yağı

Orta Notalar
Altın ayva ve frezya

Alt Notları
Şam gülü, Centifolia ve paçuli yağı


ŞİŞE

Dış ambalajın tasarımı da trençkottan esinlenerek hazırlanmıştır. Şişenin kapağı trençkotun düğmesi şeklinde tasarlanmış, fiyonk ise trençkotun yapıldığı gabardine kumaştan dokunmuştur. Şişenin kıvrımları ise trençkotun cep kısmından ilham almıştır. Kutu da kullanılan kağıt sadece İngiltere’de üretilmekte olup gabardine ile uyum içerisinde kullanılmıştır.

MAKYAJ “NUDE GLOW” KOLEKSİYONU

Burberry’nin uluslararası makyaj artisti Wendy Rowe tarafından tasarlanan ve doğal bir görünüm sunan “My Burberry” makyaj koleksiyonu, parfümü gibi, ikonik trençkottan esinleniyor. Renk paletinde de Burberry trençkotu referans alıyor. Aydınlık, sağlıklı ve doğal bir makyaj görünümü sunuyor.

Fiyat: My Burberry 90 ml EDP 430 TL / 50 ml EDP 300 TL

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>