>

MODA - STİL

Deniz Kaprol “Code Of Life/Yaşamın Şifresi” ile IFW`de!

İstanbul Fashion Week’te ölümden sonrasına yanıt arıyor!
 
   
 
 
     

Avangart, sıra dışı, yaratıcı ve özgün tasarımlarıyla öne çıkan aksesuar ve takı tasarımcısı Deniz Kaprol; İstanbul Fashion Week 2012 (IFW) kapsamındaki tek takı defilesini gerçekleştirecek! Yaşamın şifresi DNA’dan yola çıkarak yaptığı tasarımlarını “Code Of Life/Yaşamın Şifresi” başlıklı defilede sergileyecek olan Deniz Kaprol; tersine bir yaşam yolcuğunu, sondan başa, tersine bir defile ile podyuma taşıyarak ölümden sonrasına yanıt arıyor.

New York Fashion Institute of Technology’de eğitim alan ve 2005 yılında DKaprol adıyla kendi markasını kuran Deniz Kaprol; haute couture takı ve aksesuar konusunda Türkiye’nin ilk tasarımcı markası olmayı başarırken, gerçekleştirdiği ilklerle bu alanda öncü olmaya devam ediyor.

DKaprol markasıyla, dünyada ilk kez takı defilesi gerçekleştiren Deniz Kaprol; ilk üç defilesiyle ulusal ve uluslararası alanda büyük yankı uyandırırken, Paris ve Miami Fashion Week’ten de teklifler aldı. Büyük övgü aldığı defileleriyle moda dünyasında ayrıcalıklı bir yer edinen başarılı tasarımcı; 11 Ekim 2012, Perşembe günü saat 12:30’da, IFW 2012 kapsamında Karaköy Antrepo’da gerçekleştireceği dördüncü defilesi “Code Of Life/Yaşamın Şifresi” ile aynı zamanda 2012 yılının da ilk takı defilesini düzenleyecek.

“Code Of Life/Yaşamın Şifresi” adlı defilesinde, ölümden doğuma süregelen ters bir yolculuğa çıkan Deniz Kaprol; yaşamın özü DNA’dan yola çıkarak tasarladığı takılarını sergileyecek. Ölümü irdeleyen, ölümden sonrasına yaşamın şifreleri DNA’lar ile yanıt arayan tasarımcı, sondan başa doğru ilerleyen “tersten defile”sinde; varlığı ve ölümü anlamak için bu şifreleri çözmeye odaklanıyor. Yok oluş ve varoluşa dair soruların, DNA’larda saklı yanıtlarını bulmak için ölümden doğuma süregelen ters bir yolculuğa çıkan Deniz Kaprol; yolculuğun sonunda, yaşamın şifrelerinin tüm gizemlerine hakim olarak yeniden diriliyor ve “Size anlatmak için geri döndüm.” diyor.

Koreografisini Uğurkan Erez’in, kreatif danışmanlığını Bige Ökten’in üstlendiği “Code Of Life/Yaşamın Şifresi” defilesinin baş mankeni ise Didem Soydan. Dünyanın varoluşundan beri süregelen kuralı yıkan ve ölümden doğuma bir yolculuk sunan defilede ayrıca Görkem Tekdal’ın çekeceği, “tersten” bir kısa film de yer alacak. Defilenin ve kısa filmin müzikleri ise, Los Angeles’ta yaşayan, film ve defile müzikleri besteleyen Hasan Özsüt tarafından özel olarak hazırlanıyor.

TAKILAR AFTERPARTY’DE VE İNTERNET SİTESİNDE SATIŞA SUNULACAK


Hazır giyim markalarıyla aynı podyumda takı defilesi sergileyen tek tasarımcı olan Deniz Kaprol’un “Code Of Life/Yaşamın Şifresi” defilesinin ardından; moda, sanat ve cemiyet dünyasının ünlü isimlerinin bir araya geleceği bir “afterparty” de gerçekleştirilecek. Deniz Kaprol’un, yalnızca markanın kendi internet sitesi www.dkaprol.com’da satışa çıkacak tasarımları, bir geceye özel olarak “afterparty”de de satışa sunulacak.

10-13 Ekim 2012 tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Fashion Week 2012 kapsamındaki “Code Of Life/Yaşamın Şifresi” defilesi; İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB)’in organizasyonunda, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğinde, Swarovski, Penti, CPM İstanbul-Cem Görk ve Dsgn Wrksp’un destekleriyle gerçekleştirilecek.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>