>

MODA - STİL

Denizyıldızları...

Kom Mayo desen ve tasarım yarışması 10. yılını “Denizyıldızları” ile kutluyor
 
   
 
 
     
“Kom 10. Mayo Desen ve Tasarım Yarışması” ile deniz canlılarına dikkat çekmeyi sürdürüyor. Önceki yarışmalarda nesilleri tehlike altında olan Akdeniz Foku ve Caretta Caretta’ları konu alan “Kom Mayo Desen ve Tasarım Yarışması”nın bu yılki konusu ise “Denizyıldızları…”

İlki 1995 yılında düzenlenen ve genç tasarımcılara yeteneklerini sergileme fırsatı veren “Kom Mayo Desen ve Tasarım Yarışması”, bu yıl 10. yılını kutluyor. Kom Mayo, gençlere sağladığı bu olanak dışında, son üç yıldır, seçtiği temalar ile nesli tükenmekte olan deniz canlılarına dikkat çekiyor.

Alanında bir ilk ve tek olan “Kom Mayo Desen ve Tasarım Yarışması”, 10. yılında “Denizin Yıldızları! Kom’un Yıldızları!” başlığıyla, genç tasarımcıları yarışmaya davet ediyor.

Kom Mayo’nun seçtiği temalar ile gündeme gelen bu canlılar, avlanma, çarpık yerleşim ve hızla artan deniz kirliliği nedeniyle büyük tehlike altında bulunuyor. “Kom Mayo Desen ve Tasarım Yarışması”, ilk olarak ülkemizin Akdeniz sahillerinde yaşayan ve sayıları gün geçtikçe azalan “Akdeniz Foku”nu konu aldı. Yarışmanın bir önceki konusu ise “Caretta Caretta”lar oldu.

“Kom Mayo Desen ve Tasarım Yarışması” bu yıl onuncu yılında… Bu özel yılın özel teması ise, “Denizyıldızları…” Bunun dışında isteyenler “Serbest Tasarım” ile de yarışmaya katılabilecek.

Ülkemizin hemen bütün denizlerinde yaşayan denizyıldızlarının bilimsel adı “Echinaster Sepositus.” Temel besin kaynakları ise midyeler. Gerçek anlamda bir boşaltım ve dolaşım sistemi olmayan bu canlılar, bir su-damar sistemine sahip. En büyük özellikleri ise kopan veya yaralanan yerlerini en geç bir yıl içinde yenileyebilmeleri. Birbirinden farklı renkleriyle, denizlerimizin en güzel canlılarından olan denizyıldızları, “Kom Mayo 10. Desen ve Tasarım Yarışması”nda genç yeteneklerle hayat bulacak.

“Kom Mayo Desen ve Tasarım Yarışması”, hazırlanan posterler ve broşürler ile, birçok kişiye ulaşıyor. Basında çıkan haberler sayesinde de bu canlılara olan ilgi gün geçtikçe artıyor.


Yarışmanın bu yılki ödülleri ise şöyle:
Birincilik Ödülü : 3,000 YTL
İkincilik Ödülü : 2,000 YTL
Üçüncülük Ödülü : 1,500 YTL
Mansiyon (3 adet) : 1,000 YTL

Genç yeteneklerin, “Denizyıldızları” ya da “Serbest” konulu tasarımlarını, en geç 25 Mart 2005 Cuma günü saat 17:00’ye kadar aşağıda belirtilen adreslere postayla ya da elden ulaştırmaları gerekiyor.

KOM A.Ş. 34530 Yenibosna – İSTANBUL
Tel: 0 212 503 81 00

KOM A.Ş. 80260 Şişli – İSTANBUL
Bomonti Güvenç Sokak No: 15 - 17
Tel: 0 212 225 08 70

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>