>

MODA - STİL

Dilek Hanif Portekiz yolcusu

Paris Haute Couture Haftası’nda gerçekleştirdiği defilesi ile dünya moda çevrelerinin dikkatini çeken Dilek Hanif, Portekiz’e davet edildi...
 
   
 
 
     
Paris Haute Couture Haftası’nda gerçekleştirdiği defilesi ile dünya moda çevrelerinin dikkatini çeken Dilek Hanif, Avrupa Birliği Komisyonu Temsilciliği tarafından Portekiz’e davet edildi.Modacı Dilek Hanif, 27 Nisan – 2 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Avrupa Birliği Genişlemesi – Lizbon Fuarı etkinliklerinde, Türkiye’yi temsil edecek.


AB Komisyonu Temsilciliği, Lizbon Valiliği, Portekiz İş Konseyi ve Portekiz’deki Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği tarafından düzenlenen etkinliklere AB’ye üye olacak 10 üye ülke ve adaylık tarihi netleşecek, Türkiye dahil 3 aday ülke “ Tanıtım Günleri” ile ülkelerinin imajını tanıtacaklar.

Dilek Hanif, Ocak 2004 tarihinde Paris’te sunduğu “ 2004 İlkbahar- Yaz Koleksiyonu” ile bu etkinlikler çerçevesinde 3 sunum gerçekleştirecek.

Dilek Hanif Koleksiyonu, ilk olarak 29 Nisan tarihinde, Portekiz Cumhurbaşkanı’nın eşi Bayan Sampio’nun himayesinde gerçekleştirilecek özel bir davette, Portekizli modacı Augusto ile birlikte, bu haftaya katılan ülke temsilcileri ve Portekiz protokolüne sunulacak. Bayan Sampio, bu gecede yer alacak defileyi 10 aday ülkenin modacılarının koleksiyonlarını inceledikten sonra seçerek, tercihini Türkiye’den, Dilek Hanif’ten yana kullandı.

30 Nisan’da ise, haftaya katılan tüm ülkelerin yer alacağı gala gecesinde, koleksiyon podyuma çıkacak. Gala gecesinin amacı, AB üyeliği için görüşülen ülkelerin iş, sanat ve moda alanındaki çalışmalarını Avrupa Birliği kamuoyuna tanıtmak.

Ayrıca 2 Mayıs tarihinde de, Lizbon’da gerçekleştirilecek olan Türk günü de, Dilek Hanif’in haute couture koleksiyonu ile son bulacak.

Tüm etkinliklerin canlı yayın aracılığıyla Portekiz televizyonundan Avrupa Birliği ülkelerine ulaştırılacak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>