>

MODA - STİL

DKaprol artık Nişantaşı’nda...

Türkiye’de takı ve aksesuarın ilk haute couture mağazası DKaprol Nişantaşı açıldı!...
 
   
 
 
     

Hong Kong tasarım dünyasına yön veren Türk markası DKaprol artık Nişantaşı’nda

Türkiye’de takı ve aksesuarın ilk haute couture mağazası DKaprol Nişantaşı açıldı!...

Türkiye’de takı ve aksesuarın ilk haute couture mağazası DKaprol Nişantaşı kişiye özel tasarımlarıyla farklı ve şık olmanın anahtarını sunuyor. Daha önce birçok firmaya tasarım ve trend danışmanlığı yapan, Hong Kong tasarım dünyasına yön veren Deniz Kaprol’un markası DKaprol kullanacağınız takılar ve gelin aksesuarlarının tek olmasını istediğinizde aklınıza gelebilecek ilk marka.Hong Kong tasarım dünyasına yön veren Türk markası şimdi size çok yakın. Aksesuar ve Takı tasarımcısı Deniz Kaprol adını taşıyan DKaprol markasıyla artık Nişantaşı’nda.Hong Kong’un en önde gelen firmalarından Hang Fung Jewellery için danışmanlık yapan Deniz Kaprol’un tasarımları Hong Kong’un ünlü alışveriş merkezleri Tsim Sha Tsui Center ve Ifc Mall’da tutkunlarıyla buluşuyor.Moda Tasarımcıları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi / Fashion Institute of Technology Moda Tasarım Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olan Deniz Kaprol İstanbul’un en köklü tekstilci ailelerinden geliyor.Türkiye’de takı ve aksesuarın ilk haute couture mağazası DKaprol Nişantaşı 6 Mayıs Perşembe günü Kaprol Ailesi’nin, Moda Tasarımcıları Derneği’ne üye ünlü moda tasarımcılarının ve DKaprol markasının tutkunu cemiyet hayatının tanıdık simalarının da katıldığı bir davetle açıldı.


Kişiye özel aksesuar tasarımının adresi DKaprol, Türkiye’de ilk defa değerli taşları gümüş ile buluşturarak farklı ve şık olmanın anahtarını sunuyor. Koleksiyonda tek tek seçilerek özel kesim yapılan yakut, safir, pırlanta gibi değerli taşlar ve yarı değerli taşlar ametist, citrine, pink, quartz var.


Markalaşmayı başarmış ilk Türk tasarımcı markası DKaprol küpe, kolye, bileklik, yüzük, çanta çeşitleriyle çok geniş alternatifler sunuyor. DKaprol kendi koleksiyonuyla birlikte kişiye özel ürün de tasarlayıp üretiyor. Hayal gücünüzü DKaprol ile keşfedin!Yaz gelinleri, gelinliğinize uygun olarak Wedding Line tasarımları da DKaprol’da. Gelinlere özel gerçek incilerle yapılmış taç, broş, saç aksesuarlarının her biri muhteşem birer el işçiliğiyle bu en özel güne yaraşır özellikte. DKaprol kullanacağınız takılar ve gelin aksesuarlarının tek olmasını istediğinizde aklınıza gelebilecek ilk marka.

DKaprol Wedding Line kendi mağazası haricinde Akay Premium Kuyumcukent mağazasında da satışa sunuluyor.Daha önce birçok firmaya tasarım ve trend danışmanlığı veren, firmalara özel koleksiyonlar hazırlamış tasarımcı Deniz Kaprol’un markası DKaprol modern çizgilerle güncelliği yakalıyor. Mağazasında kişiye özel tasarım hizmeti ve özel ürünleri barındıran DKaprol markası aynı zamanda şirketlere danışmanlık hizmeti de veriyor.Açılış için özel hazırlanan koleksiyonun adı Three Theasures (Üç Hazine). Budizmin bir felsefesi olan Üç Hazine Budistlerin ruhsal rehberlik için danıştıkları üç ana öğeyi temsil eder. Birinci hazine Buddha adını alır ve her insanın içinde olduğu varsayılan ideal aydınlanmış ruhu temsil etmektedir. İkinci hazine olan Dharma Buddha’nın öğretilerinin simgesidir. Üçüncü hazine ise Sangha adını alır ve diğer insanların aydınlanmasına yardımcı olacak aydınlanmış kişiyi temsil eder.Bu felsefeden ilham alan Deniz Kaprol üç parmağa aynı anda takılan yakut, zümrüt; safir ve ametist gibi değerli taşların kullanıldığı yüzükler ve bu felsefenin devamlılığını temsil eden aksesuarlar tasarladı.

 DENİZ KAPROL KİMDİR?

Kendi adını markası yapmayı başarmış genç tasarımcı Deniz Kaprol, üniversite eğitimini dünyanın en önde gelen tasarım okullarından NewYork Fashion Institute of Technology’de (F.I.T.) tamamladı. Amerika Birleşik Devletleri’nde önde gelen firmalarda çalışarak tasarım dünyasına girdi.

Türkiye’ye döndükten sonra yine ülkenin en büyük firmalarında tasarımcı-marka yöneticisi olarak görev aldı. Yurt içi ve yurt dışında pek çok moda seminerine, eğitim programlarına katıldı. Deniz Kaprol uzun yıllardır trend analizleri yaparak, yerli-yabancı şirketlere danışmanlık hizmeti veriyor.

Moda Tasarımcıları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi / Fashion Institute of Technology Moda Tasarım Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>