>

MODA - STİL

Gamze Saraçoğlu’ndan "Tribute to Kubrick"/Kubrick’e Övgü

Gamze Saraçoğlu; 2012 İlkbahar-Yaz sezonu koleksiyonu İstanbul Fashion Week’te sergiliyor...
 
   
 
 
     

Gamze Saracoğlu’nun koleksiyonu efsane yönetmen Stanley Kubrick'e ve Kubrick sinemasına övgü niteliği taşıyor. Saracoğlu 2012 ilkbahar / yaz koleksiyonunda Kubrick’in unutulmaz filmlerinden “Space Odyssey” serisinden ilham alıyor.

Futuristik çizgileri elişçiliği detaylarıyla yorumlayan Gamze Saraçoğlu filmdeki mekanik hissini, boyut geçişlerini ve foto grafik anlatımları koleksiyonuna doku ve form siluetler ile taşıyor. Renklerde kullandığı ekru, kırmızı, lacivert ve sarı varoluştan evrene kadar pek çok kavramı simgeliyor..

Koleksiyonlarında özellikli el işçiliğiyle fark yaratan Gamze Saraçoğlu, Kubrick’e Övgü koleksiyonunda ise yine özel bir teknik olan hasır tekniğini detaylara taşıyor. Koleksiyonda, teknolojik formlara sokulan özel tasarım ipek, şifon ve ketenlere, mekanik hissi vermesine rağmen tamamen el işçiliğiyle yaratılan hasır detaylar, biyeler ve drapeler eşlik ediyor. Fazlasıyla kullanılan deri işçiliği ile formlara farklı dokular kazandırılan bu koleksiyon, farklı bir Gamze Saraçoğlu kadınını podyuma taşıyacak. Bu koleksiyonda ilk kez abiye parçalarının da farklı yorumlarını göreceğiz.

Boyner’in ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek defilenin ayakkabıları İnci tarafından özel olarak üretildi. Limango’nun co-sponsor olduğu defilenin stylingi Hakan Öztürk tarafından, saç tasarımı City’s MOS, makyaj tasarım ve uygulamaları ise MAC sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

2009 yılından bu yana devam eden ve senede iki kez gerçekleşen Istanbul Fashion Week, Türk tasarımcı ve markaları, yerli ve uluslararası alanda tanıtmayı, moda endüstrisindeki tasarım gücünü arttırarak, Türk ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemektedir. Istanbul Fashion Week İlkbahar/Yaz 2012 kapsamındaki Gamze Saraçoğlu defilesi, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle düzenlenmektedir.
 

GAMZE SARAÇOĞLU | IFW 2011 DEFİLESİ ÖZEL FOTOĞRAFLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

COSMOTURK GENEL YAYIN YÖNETMENİMİZ CENK BABAEREN'İN OBJEKTİFİNDEN...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>