>

MODA - STİL

Gap’ten Yeni Bir Marka: “Generation Gap”

90’ların ikonlarını yeni nesil temsilciler aracılığıyla geri çağıran ve en büyük sürprizi, tıpkı Gap markası gibi tüm zamanların ikonik top modeli Naomi Campbell.
 
   
 
 
     

90’ların ikonik anne ve babalarından çocuklarına devrolan zamansız Gap ürünlerini anlatan kampanya, bu yılların ruhuna gönderme yapıyor.

90’lı yıllarda anne ve babaları tarafından giyilmiş ikonik Gap ürünlerini, kendi jenerasyonlarının özgün stil tercihleriyle taşıyan genç ünlülerin yer aldığı kampanya, görsel bir şölen sunmanın yanı sıra efsane top model Naomi Campbell’i da yeniden kamera karşısına geçirdi. Campbell, 1992 yılında Gap için rol aldığı reklam filminde giydiği beyaz tişört ve denim şortun yeniden yorumlanan versiyonlarıyla, bir kez daha göz kamaştıran pozlara imza attı. Gap’in denim ceket, beyaz tişört, logo baskılı tişört ve sweatshirt, denim pantolon ve denim şort gibi her zaman gardıropların vazgeçilmezi olan parçalarını öne çıkaran ve bu parçaların modanın zamansız ikonları olduğuna dikkat çeken marka kampanyası Generation Gap’te yer alan diğer “ünlü çocuklar” şöyle sıralanıyor:

- Mick Jagger ve Jerry Hall’ın kızı manken Lizzy Jagger, Generaiton Gap için annesinin 1991 yılında giydiği ünlü siyah body ile kamera karşısına geçiyor.
- Hip-hop kültürüne öncülük eden efsane grup Run DMC’nin kurucularından Jam Master Jay’in oğlu DJ TJ Mizell, Gap’in logolu bir ‘sweatshirt’üyle görüntüleniyor. Bu ürün, babasının 1990 yılında rol aldığı “Gap Original Fit Jeans” reklamında giydiği ile aynı.
- Şarkıcı, yapımcı ve oyuncu Diana Ross’un oğlu oyuncu Evan Ross, kolsuz Gap logolu tişörtünü, 1991 yılında beyaz tişörtüyle Gap reklamlarına poz veren annesi için taşıyor.
- Aerosmith’in solisti Steven Tyler’ın kendisi gibi şarkıcı kızı Chelsea Tyler, kolsuz tişörtü ve Gap denim pantolonuyla babasının 1997 yılında oynadığı “Easy Fit Jeans” reklamına gönderme yapıyor.
- Ünlü aktrist Demi Moore’un kızı şarkıcı Rumer Willis’in Generation Gap için giydiği denim ceketi, annesinin 1990 yılındaki reklam kampanyasında taşıdığı ürünün adeta bir kopyası.
- Müzisyen Kim Gordon’un kızı sanatçı Coco Gordon, ikonik Gap deri ceketi ve kolsuz boğazlı siyah üstüyle kombinlediği denim şortla, 1990 yılında Gap reklamlarında yer alan annesi kadar havalı.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>