>

MODA - STİL

Geleceğin Genç ve Yetenekli Modacı Adayı Harun Çifçi!!!

Moda yarışmasında 2. olan ve Milano’ya gitmeye hak kazanan genç moda tasarım yeteneği; Harun Çifçi tasarımları için çok çalışıyor...
 
   
 
 
     

‘The Book’ koleksiyonuyla Ege İhracatçı Birliklerinin düzenlediği moda tasarımı yarışmasında 2.lik ödülü alan genç yetenek Harun Çifçi, kendi markası için altyapı çalışmalarına başladı.

Genç yetenek Harun Çifçi, tasarımlarını oluştururken farklı ilham konuları ile temalarını koleksiyon bütünlüğü ile tasarlıyor.

Harun Çifçi hakkında;

1991 İstanbul doğumlu, genç tasarımcı Harun Çifçi Marmara Üniversitesi Tekstil bölümü mezunu... Büyük tekstil firmalarının tasarım departmanlarında deneyim kazanarak sonrasında İngilizce dil eğitimi için bir süre Londra’da yaşadı. Ardından İstanbul Moda Akademisinde eğitimler aldı. Katıldığı bir çok tasarım yarışmasında yarı final veya finale kalmayı başaran Harun, güzel işlere imza atacağının sinyalini vermişti. En son katıldığı Ege İhracatçı Birliklerinin düzenlediği moda tasarımı yarışmasında ‘The Book’ koleksiyonu ile ikincilik ödülünü aldı. Sıradaki projeler olarak ise; yurtdışı master eğitimini başarı ile tamamlamak ve markası için altyapısını oluşturmak şeklinde sıralıyor. Bu iki proje için şuanda dil eğitimine devam eden Harun, işleri ile adından çokca söz ettirecek yetenekte...

The book koleksiyonunun teması nedir?

Bir karakterin analizi, değişimini, yeniden şekillenişini ve dekonstrüksiyon içerikte yeni bir forma bürünüşü olarak tanımlayabilirim. Beth Ditto’nun şarkılarından ve karakter değişimi sonucu güçlenişinden ilham alarak hazırladığım koleksiyonumda daire formları ile, güçlü ve kendinden emin bir karakteri yansıttım. İmgesel ifadeler, asimetrik, yeni ve keskin formlarda şekillendirirken; dengeyi ise akışkan kumaşların etkisi ile tamamladım. Güç, hırs ve yetenek koleksiyonun öz yapısını oluşturuyor.

Koleksiyonu üç kelime ile tanımlamanız gerekirse; Ekspresyonist, eğlenceli ve genç…

Istanbul Moda Akademisi’nde fotoğraf eğitimi alan Kemal Dedecan, oda benim gibi işin başında ama çok yetenekli. Kendisi ile ‘The Book’ çekimini yaptık. Bana nasıl bir etki görmek istiyorsun diye sordu. Rahatsız edici dedim. Koleksiyonun çizgisi gereği oluşan asimetrik formlar ve contrastlar bütünde son derece uyumlu. Bundan doğan bir uyum ve ahenk söz konusu.

Çekim Produksiyon
Tasarımcı: Harun Çifçi
Fotoğrafçı: Kemal Dedecan
Model: Zeynep Hoş (truemodel istanbul)
Saç Makyaj: Yağız Yoldaş


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>