>

MODA - STİL

Giovane G. Designers’la “Kök”lere Döndük

IFW son gün son defilesi ile kapanışı yaptı....
 
   
 
 
     

Erkek giyimi modasında kendi stilini yaratan ve detaylara verdiği önemle bilinen Giovane G. Designers’ın 2012-2013 Sonbahar-Kış Koleksiyonu, “kök”lere dönüş çağrısı yaparak şehirli erkeği rafine edilmiş daha gündelik bir yaşama davet ediyor...

Giovane G. Designers, 2012-13 Sonbahar-Kış “KÖK” Koleksiyonu’nda, yenilikle geleneği, lüks ile modernliği bir araya getiriyor. Modanın, kendini ifade etmenin en iyi yolu olduğunu savunan Giovane G. Designers tasarım ekibi; yeni sezon koleksiyonunu lüks kumaşların yön verdiği, abartıdan uzak güçlü bir stil, sezonsuz tasarımlar ve romantik detaylarla taçlandırıyor.

KLASİK DETAYLAR RENKLERİN HÂKİMİYETİNE TESLİM

İnsanın kişisel tarihi, yaşadığı toplum içinde ayrı bir varlık olduğunu fark etmesiyle başlar. Tüm bağlarından koparak kendi bireysel tarihini yazan insan yine de yaşadığı çevreye ve topluma sıkı bağlarla bağlıdır ve bu dünyanın bir parçası olarak sürdürür yaşamını. Bu bağlar insana güvenlik duygusu, bir yere ait olma, köklerinin bir yere bağlı olduğu duygusunu verir. Ve her insan zaman zaman bu köklere ya da başladığı yere dönmek, bir zamanlar sevdiği ya da hala sevmeye devam ettiği şeyleri tekrar hatırlamak, tekrar hissetmek ister.

“Bedel unutulur, fakat ne kadar zaman geçerse geçsin kalite hatırlanacaktır” sloganıyla yola çıkan “KÖK” koleksiyonu, kaliteli işçilik, teknik mükemmeliyet, en iyi malzeme ve sonsuz ışıltı ile donatılmış, kendine güvenen, ayakları yere basan Giovane G. Designers erkeğini cemiyet hayatına katıyor.

Renklerin moda dünyasındaki hâkimiyeti bu kış yeryüzündeki her canlı gibi bizi de etkiliyor, en iyi malzeme ve sonsuz ışıltı ile donatılmış tasarımlar bizi “kök”lerimizi hatırlamaya çağırıyor. Klasik ceketler, renkli pantolonlarla kombinlenerek, karanlık kış günlerinde alışılmışın dışında dikkat çekici detaylar oluşturuyor. Kışın soğuğuna direnen sıcacık kürkler dikkat çekiyor.

Kreasyonun yüzde 60’lık bölümünü içeren klasik ve basic ürünler Unique markası altında toplanıyor. Unique, ürün yelpazesi olarak her müşterinin keyifle giyebileceği ürünleri içeriyor. Az sayıda üretilen çok özel ürünlerden oluşan Limited tasarımlarda ise ipek, kaşmir ve yün karışımlı kıymetli kumaşlar göze çarpıyor.

Kreasyonda şaşırtıcı baharat renkleri, safir, ametist ve zümrüt tonlarının yanı sıra soğuk renk tonları, gösterişsiz fakat kendini belli eden detaylarla birleşiyor.

YÜN KAZAKLAR VE TÜVİT CEKETLER GERİ DÖNÜYOR


Giovane G. Designers’ın 2012-13 Sonbahar-Kış “KÖK” Koleksiyonu’nda, yünün uzun ömürlü ve büyüleyici tarihi, tüvit ceketler ve saç örgü kazaklarda hayat buluyor.

Bu koleksiyonda her giysinin uyarıcı bir görünüşü ve kişiliği var. Yıkamalı örme gömlekler, kalın kazaklar, sıcacık yelekler ve dikkat çekici kürkler koleksiyonun favorileri arasında yer alıyor.

Yüzde yüz kaşmir, yüzde yüz yün, yün-kaşmir, yün-kaşmir-ipek, yün-koton ve koton-ipek kumaşlarla tasarlanan koleksiyonun ana renkleri siyah, lacivert, mocha ve türevleri, kiremit ve türevleri ile krem rengi. Yardımcı renkler ise mavi, kök yeşili ve şarap.

GİOVANE G. DESİGNERS ERKEĞİ HER ZAMAN RAHAT VE ŞIK

Giovane G. Designers erkeği bu koleksiyonla zamansız şıklığı yaşıyor.

İnsanların stillerini inceleyen, kıyas yapan, yeni fikirler sunan ve başka dünyalara sürükleyen bu koleksiyon, estetik anlayışıyla kimi zaman yoğun yaşam tarzlarını, kimi zaman bir huzur arayışını ve “kök”lere dönüşü yansıtıyor. Bunu yaparken zıt kutupların gücünden yararlanıyor ve ateşli turuncular ile asaletin rengi siyahı birleştiriyor.

Doğallığın ön planda olduğu tasarımlar, erkeklerin her zaman her yerde şık ve rahat olmalarını sağlıyor. Gündelik kullanılan önü kapalı ceket, açıldığında şık bir davete hazır görüntüsüyle şaşırtıyor. Sportif ve elegant modeller, maceraperest ve asil ruhlu erkeklere hitap ediyor. Koleksiyon, doğaya daha yakın, yeşil orman renkleri, kestane kahverengi, indigo maviler ve florasan tonlarıyla dikkat çekiyor.

RENKLİ TRİKOLAR, ASİMETRİK DESENLER…

2012-2013 sonbahar-kış sezonunda, modern ve alışılmışlığın dışında tezat trend stili, sadece dış görünüşle sınırlanmayıp hayat tarzı olarak benimseniyor. Pantolonları, ceketleri, kazakları ele geçiren renklerin, kış sezonunda da peşimizi bırakmaya hiç niyetleri yok! Renkli trikolar ve asimetrik desenler, yüzde yüz yün, yün-kaşmir, yün-kaşmir-ipek ve koton-akrilik kumaşlara buluşuyor.

Koleksiyonda; siyah, kahve, kök yeşili ve türevleri ile gri ve türevleri ana renkler; saks, taş, bordo ve mor yardımcı renkler olarak ağır basıyor.

KAZ TÜYÜ KABANLAR SOĞUK KIŞ GÜNLERİNDE VAZGEÇİLMEZ

Giovane G. Designers’ın 2012-13 Sonbahar-Kış “KÖK” Koleksiyonu’nda kaz tüyü kabanlar uzun ve kısa versiyonlarıyla soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olmaya aday… Kaz tüyü kabanlar abartıdan uzak, şehirli ve seksi bir şıklık yaratırken, şişme kısa ceketler de klasik ve zamansız seçenekler sunuyor. Bu koleksiyonda, doğal parlaklığı ve yüksek sürtünme haslığı ile gömlekler ve sanki bir marangozun elinden çıkmışçasına el emeği göz nuru olan özel tasarım ayakkabılar dikkat çekiyor. Sezonsuz kumaşların yön verdiği güçlü bir stil doğal renkler ile kaynaşırken, trikolarda ise gri hâkimiyeti sürüyor.
 

GIOVANNE GENTILE | IFW 2012 KARMA DEFİLESİ ÖZEL FOTOĞRAFLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>