>

MODA - STİL

Gucci 2018-19 Sonbahar/Kış Çanta Koleksiyonu

Gucci’nin 2018-19 Sonbahar/Kış Çanta Koleksiyonu spor ruh ve dekoratif coşkuyla dolup taşıyor.
 
   
 
 
     

Koleksiyonda; pek çok farklı malzemeden yapılmış büyük tote çantalardan akşam kullanımına uygun küçük omuz çantaları ve bel çantalarına kadar geniş bir yelpazede sunulan çeşitli tasarımlar yer alıyor. Ancak hepsini birleştiren ortak bir payda var: Gucci’nin yeni, kendine özgü, eklektik estetik sunan, yeni ortakların ve tarihi kaynakların amblemlerinin yanı sıra Modaevi’nin kendi desenlerini de barındıran bir tasarım dili.

Örneğin: Vintage Hattie Carnegie mücevher tasarımlarından esinlenen göz alıcı kaplan başı detayı, tasarımın en belirgin parçası olarak öne çıkıyor: Kükreyen, sırlı ve kristallerle bezeli bir kaplan başı, ki bu kristal detayı farklı çanta tasarımlarında da yer aldığı için bu koleksiyonun alametifarikası olarak anılabilir.

Üzerinde belirgin bir kaplan başı olan küçük deri çantanın üzerinde göze çarpan bir başka unsur daha yer alıyor: Gem detaylı birbirine geçmeli G harfi. Ancak bu sefer altın ve gümüş metaller, alışılmışın aksine bir arada kullanılıyor. Diğer yandan kaplan başı deseni, iki farklı boyutta ve süetin üç renginde (kırmızı deri işlemeli mavi, siyah deri işlemeli kahverengi ve yeşil deri işlemeli turuncu) satışa sunulan, belirgin köşelerden kaçınan büyük tote çantanın üzerinden de kendine yer buluyor.

Sezonun olmazsa olmazlarından biri çok cepli sırt çantaları. Yeni koleksiyon buruşuk naylondan, rengarenk nakış armalarla, Gucci logosuyla ve elbette birbirine geçmeli dekoratif G süslemesiyle bezeli sarı ve turkuaz tasarımlarla 80’ler ruhunu geri getiriyor. Bu stili, üzeri nakış armalarla süslenmiş tüy gibi hafif, parlak ve hareli viskoz kumaşla yakalamak da mümkün. Viskoz modeller siyah ve açık pembe renkte, rengarenk nakış armalarla ve pamuklu armalarla süslenmiş olarak ve Gucci logosunun yanı sıra Modaevinin diğer sembollerini de taşıyan tasarımlarla sunuluyor.

Ayrıca tasarımlarda, beyzbolun Ulusal Lig ile Amerikan Ligi’nin birleşiminden oluşan Büyük Beyzbol Ligi [Major League Baseball (MLB)] referanslarına ek olarak Japon illüstratör Chikae Ide’nin, 60’larda meşhur olan Manga eseri Viva! Volleyball’a da göndermeler yer alıyor. Bu çizgi film görselleri aynı zamanda beyaz deri Gucci cabas’lara da yeni bir soluk getiriyor.

Major Baseball League göndermeleri koleksiyonun farklı parçalarında kendini gösteriyor. New York Yankees, Los Angeles Laker ve Detroit Tigers gibi lig takımlarının logoları, koleksiyonun çeşitli parçalarında kullanılmak üzere armalarını ödünç veriyor.

Mavi süet zeminin üzerine beyazla işlenmiş New York Yankees logosuyla görücüye çıkan tote çantanın yanı sıra GG desenli zemin üzerine (siyah pamuklu işleme ile) işlenen kuşları ve çiçekleriyle Dionysus çantanın özel edisyonu da dikkat çekiyor. Los Angeles Lakers ve Detroit Tigers logolarıysa sarı süslerle bezeli siyah deriden postacı çantalarının yuvarlak sırt çantalarda kendine yer buluyor. MLB kulüplerinin amblemlerini taşıyan tüm parçalar MLB siluetinin yer aldığı ve çantaya dikilmiş bir damga taşıyor.

Spor temasının kendine yer bulduğu bir başka yer de küre şeklindeki iki farklı ürün: küçük ebattaki bowling topu çantası ve büyük ebattaki basketbol topu kılıfı. İki kulplu ve duble metal fermuar kopçalı siyah ve taba renkli deri kılıfların üzerinde hemen hemen spor dallarının hepsinde kullanılan topların üzerinde yer alan yan dikişler yer alıyor. Bu top kılıflarının üzerinde bulunan sırlı duble G detayı da ürünlere bambaşka bir kimlik kazandırıyor.

Dayanıklı valiz konusunda Gucci, 1897’den bu yana el yapımı bavul ve seyahat ürünleri imal eden İngiliz lüks seyahat ve lifestyle markası Globe-Trotter ile yaptığı iş birliğinin meyvelerini sunuyor.

Metal düğmeleri, deri kayışlar ve deri köşe yamalarıyla karakteristiğini ortaya koyan Globe-Trotter valizler Gucci estetiğiyle birleşip bambaşka bir görünüme kavuşuyor. Siyah ve bej/abanoz olmak üzere iki seçenekle sunulan valizlerin dışında zemin deseni olarak kullanılan GG şablonunun üzerine çiçekli bir baskıya ek olarak Gucci’nin renkleri olan yeşil-kırmızı-yeşil şeritler de ekleniyor. Globe-Trotter bavulları üne kavuşturan, dayanıklı ve bir o kadar da hafif vulkanize fiber levha, sert valiz malzemesi şirketin kuruluşundan bu yana kullanıyor.

Vulkanize fiber levha, 14 kat geri dönüştürülmüş kağıt, pamuk ve sürdürülebilir ormanlardan elde edilen ağaç hamurundan oluşan eşsiz bir malzeme. 1850’lerde İngiliz Thomas Taylor tarafından keşfedilen malzeme, 1901 yılında Globe-Trotter adına patent altına alınmıştı. Özel bir çözelti ve buharlı silindir sıkıştırması gibi uygulamalar içeren formül, şirketin en ihtimamla saklanansırları arasında yer alıyor. Kabin, orta boy ve kargo boy seçenekleriyle sunulan dört tekerlekli çekçekli valizler, vintage bond çantaları andıran (ayarlanabilir ve çıkarılabilir bir deri sapa sahip) bir evrak çantasıyla birlikte satışa sunuluyor. Bambu kulplu, önden kilitli ve hem ayarlanabilir hem çıkarılabilir sapıyla sunulan kozmetik çantası seyahat takımının bir parçası olarak tasarlansa da tek başına kullanıma da fazlasıyla uygun.

Tek başına kullanılabilecek çantalardan bahsetmişken, ilhamını yine 80’lerden alan omuzdan askılı metalik çantalardan bahsetmemek olmaz. Bu çantalardan biri, Modaevi’nin yeşil-kırmızı-yeşil ağ çizgilerini taşıyan gümüş renkli ve kare biçimli fotoğraf makinesi çantası. Yıkanmış metalik deri, çantaya yıllanmış ve vintage bir görünüm kazandırıyor. Aynı zamanda modelin kontrast metalik renklerde, canlı ve rengarenk versiyonları da bulunuyor. Tüm fotoğraf makinesi çantaları, aynen daha küçük ebattaki omuzdan askılı çantalardaki gibi, gemli ve birbirine geçmeli G detayını ve çantanın iç kısmından istenildiği boyda ayarlanabilen üç parça deriden örme, benzersiz askıyla sunuluyor.

Diğer yandan, camera çantalarıyla aynı malzemeden ve askıdan yapılan “kubbe” çantalar bu stilin yeni oyuncuları olarak öne çıkıyor.

Daha yumuşak kıvrımlara, yine canlı ve zıt metal renklere sahip çantada Modaevi’nin inovatif viskoz kumaştan elde edilen çiçekleri de yer alıyor. Kubbe çantalar ve camera çantalarının içinde çıkarılabilir bir kulp ve kartvizitlik de bulunuyor.

Son olarak, bu sezonun akşamlara yakışan çantası, farklı malzemelerle ve renk kombinasyonlarıyla sunulan omuzdan askılı bir çanta. Onu diğerlerinden ayıran dekoratif detayı, bazı kadın ayakkabılarında görülen kristal sırlı ve kare biçimli G logosu. Altın ve siyah renkteki pamuk yünlerden eğrilen bez askısı bu stili ön plana çıkarıyor. Bu model siyah, kırmızı, kobalt mavisi, pembe ve zümrüt renklerde; siyah, bordo ve açık deniz mavisi renkteki piton deseninde ve siyah, pembe ya da hareli zemin üzerine işlemelerle sunuluyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>