>

MODA - STİL

Gülen Yalçın “Sonsuz Yaz” Koleksiyonu

Haute Couture tasarımcısı Gülen Yalçın “Sonsuz Yaz” ismini verdiği 2011 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu ile tarzına özgünlük katıyor.
 
   
 
 
     

“Sonsuz Yaz” ile Göz Alıcı Sadeliği Keşfedin!

Türkiye’de “Swarovski Elements” etiketini kullanan tek moda tasarımcısı Gülen Yalçın, bu sezon kendine güvenen, şehirli kadınlar için lüks ve elegant bir koleksiyon hazırladı.

Türkiye’nin ünlü moda tasarımcılarından Gülen Yalçın, “Sonsuz Yaz” ismini verdiği 2011 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nda, genç ama yetişkin kadın imajı çiziliyor. Koleksiyonda iddialı bir sadelik ön planda tutuluyor, göz alıcı detaylar ise kıyafetlere ruh katıyor.

Yalçın, bu sezon göz alıcılık misyonunu elbiseyi taşıyan kadına bırakıyor.

Sade ve etkileyici çizgisinden ödün vermeyen Gülen Yalçın’ın; “kadınının kişiliği ve siluetini ortaya çıkarıyor” diye tanımladığı “Sonsuz Yaz” koleksiyonundaki tasarımların en belirgin özelliği, abartıdan uzak ve etkileyici olması.

“Sonsuz Yaz” koleksiyonunda yer alan Gündüz Haute Couture kıyafetlerinde hakim olan kemik, duman rengi, haki ve siyah gibi güçlü renkleri kullanırken, gece kıyafetlerinde ise menekşe moru, taksi sarısı, zümrüt yeşili, kırmızı gibi tüm dünyada çok rağbet gören vurgulu, gölgesiz yeni renk paleti öne çıkıyor.

“Sonsuz Yaz” Koleksiyonu Zarif Sırt Dekolteleri ile dikkat çekiyor.

Abartıdan uzak, şık ve zarif modellerin yer aldığı 50’li yılların siluetini vurgulayan “Sonsuz Yaz”ın Gece Koleksiyonu’nda, vurgulanmış göğüs ve dar bel hatları göze

çarpıyor. Daire kloş etekler, bedenlerdeki yırtmaç ve küçük pencereler, sırtı süsleyen detay ve dekolteler, dantel ve saten beraberliği ile kadınlar kendini farklı ve özel hissedecek.

Gündüz Koleksiyonunun ana hatlarını oluşturan Şanel dokulu, ipek kumaşlarla tasarlanmış hafif ama rahatça giyilebilen ceket ve elbiseler, takımlar hatta smokine benzeyen tulumlar çalışan kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alacağa benziyor. Bu sene rahatlığından ödün vermek istemeyen stil sahibi kadınlar için hazırlanan, üst üste birkaç tane giyilen incecik ipek bluz ve atletlerle beraber yüksek belli pantolonlar, hatsız derin yırtmaçlı maksi elbiseler ise gün boyu şık olmak isteyenlerin birinci tercihi olacak.

İŞTE GÜLEN YALÇIN “SONSUZ YAZ” KOLEKSİYONU:
GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN!

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>