>

MODA - STİL

Hangi düğüne hangi kıyafet?

Yemekli bir düğüne uzun tuvalet, yattaki davete düz kesimli elbise. "Ne giysem?" diye tasalanmaya başladıysanız, işte size yol gösterecek seçenekler.
 
   
 
 
     
Bunun için öncelikle davetin nerede yapılacağı hatta saati bile çok önemli. Örneğin; gündüz bir kır düğününe gidecekseniz pantolon üzerine şık bir tunik tercih edebilirsiniz. Sade bir nikahsa diz boyunda bir elbise ideal.

Düğün sahiplerinin gelinlik-damatlık telaşı bir tarafa, tüm davetlilerin ortak sorunu da "Ne giyeceğim?" düşüncesidir. Çünkü özel bir geceye davetliyse, herkes tıpkı bir Hollywood yıldızı gibi göz kamaştırmak ister. Önce hanımlar gardroptaki kıyafetleri gözden geçirir, bulduğu kıyafetleri sürekli değiştirir ve o geceye kadar ne giyeceğine bir türlü karar veremez. Böyle bir sıkıntı yaşamamak için size birkaç önerimiz var.

Öncelikle kıyafetinize karar verirken, gideceğiniz düğünün ne tip bir davet olduğunu göz önünde bulundurun. Sade bir nikah töreni mi, kokteyl mi, yemekli davet mi, yoksa bir kır ya da tekne düğünü mü? Örneğin, nikah törenine giderken abartılı kıyafet tercih etmek ya da kır düğüne katılırken uzun, ağır bir tuvalet giymek uygun olmaz. Eğlenceyle noktalanacak bu tür davetlerde tekrar kullanılabilir, fonksiyonel, gelinden fazla öne çıkmayan ve kutlama mekanına uygun giysiler en akılcı seçim olacaktır.

Davetiyeyi aldığınız andan itibaren kafanızı meşgul eden kıyafet probleminize yardımcı olmak için bunlara dikkat edin:

Nikah töreni

Gideceğiniz sade bir nikah töreni ise derin dekolteden, abartılı makyajdan kaçının.

Jean pantolon tercih etmeyin. Spor giyinmek davet sahibine saygısızlık olur.

Kokteyl

Kokteyl davetlerinde kıyafetinizi daha sade tutup, çanta, ayakkabı ve takı gibi aksesuarlarla çarpıcılık sağlayın. Yemekli düğün daveti

Sakin başlayan yemekli düğünlerin, daha sonradan eğlence ile noktalanacağını gözönünde bulundurarak rahat bir kıyafet seçin.

Giyeceğiniz kıyafete uygun aksesuar kullanmaya özen gösterin. Ufak portföy bir gece çantası, sezonun modası dore ya da lame stiletto tipi ayakkabılar ideal seçimler olacaktır.

Kır düğünü

Rahat bir kıyafet tercih edin.

Aksesuar olarak saçınıza zarif bir çiçek takarak, ortama uyum sağlayabilirsiniz.

Stiletto yerine hafif topuklu ayakkabı da tercih edebilirsiniz.

Tekne düğünü

Tekne düğününe davetliyseniz, yanınıza kıyafetinizi tamamlayan şal ya da hırka almayı unutmayın. Sezonun modası bolerolar da hoş bir alternatif olabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>