>

MODA - STİL

Hatice Gökçe ile Laundromat

Moda dünyasının haşarı kızı Hatice Gökçe, imzasını taşıyan cesur parçalar, Laundromat’ta takipçileriyle buluştu.
 
   
 
 
     

Erkek modasının haşarı kızı Hatice Gökçe’nin imzasını taşıyan cesur parçalar, Galata-Kuledibi’nin “shop in shop” konseptiyle öne çıkan sıradışı mekânı Laundromat’ta takipçileriyle buluştu.

Arnavut kaldırımlarına sinmiş tarihsel dokusu ve bohem duruşuyla İstanbul’un kent kültürüne bambaşka bir ritim katan Kuledibi’nde konumlanan Laundromat’ın dört odasından birinde sergilenen Hatice Gökçe koleksiyonu, moda tasarımında istisnayı arayanları, arayıp da öyle kolay bulamayanları sevindiriyor. Laundromat, erkek modasında yapıbozumcu çağrışımlarıyla dikkat çeken Hatice Gökçe’nin Karakarga ve Öteki adlı koleksiyonlarından özel parçalar ile zenginleşiyor.Mimarlık eğitimi almış ve tasarımla ilgili ortak estetiği paylaştıkları için beraberce yola koyulmuş iki ortak olan Öykü Thurston ve Yasemin Özeri’nin ‘Serbest piyasanın haşin koşullarından uzak bir oyun alanı’ yaratma şiarıyla hayata geçirdiği Laundromat’ta Hatice Gökçe koleksiyonu ile karşılaşmak, her üç ismin de çizgisi düşünüldüğünde rastlantı değil. Bu işbirliğinden doğan sinerji ise Laundromat gibi özel bir mekânda koleksiyonu görenlere sınırsız olasılıklar çağrıştırıyor. Dahası, Hatice Gökçe’nin erkek modelleri madenci lambasıyla podyuma çıkardığı 2008 tarihli “Diyojen” defilesini anımsayanlar, Diyojen’in fenerinden Galata’nın kulesine diye düşünüp zevkle gülümsemeden edemiyor. Hatice Gökçe’nin avant-garde tasarımları, doku üzerindeki oynama ve yorumları ve de her daim oyuncu tarzı, Laundromat’a konuk olan diğer tasarımcıların işleriyle birleşip çok hoş bir espri yaratacağa benziyor.

Hatice Gökçe, Laundromat’ta erkek giyim tasarımları sergilenen ilk modacı olacak. Tasarımcı, Laundromat’ın bir odasının kendisine ayrılmasıyla ilgili olarak “Artık Galata’’da da bir şubem oldu ” sözlerini kullanıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>