>

MODA - STİL

Havada asılı mağaza

Havada asılı mağaza ile tünel’e beyaz bir soluk… Bu mağaza sizi hayrete düşürecek.
 
   
 
 
     
Beyaz gömlek kültürünün yaratıcısı Bil’s, Nişantaşı’ndaki mağazasını şehrin sanat gündeminin yaratıldığı Beyoğlu Tünel’e taşıdı. Bugüne kadar birçok sergi ve performansa ev sahipliği yapan Bilsar Binası’nın asma katına taşınan Bil’s’in konsept mağazalarının tasarımını ünlü mimar Han Tümertekin gerçekleştirdi.

Bilsar Binası Etkinlik Merkezi’ne girildiğinde göz hizasında karşılaşılan mağaza, vitrin olarak konumlandırılan geniş cam cephesi sayesinde havada asılı hissi uyandırıyor. Tüm mobilya ve sergileme alanlarının insan gözü yüksekliğine göre ayarlandığı mekanın, gri duvarları beyaz gömlekleri ön plana çıkarıyor. Minimalizmden ödün verilmeyen mağazada, elektrik kabloları gibi alt yapı malzemeleri saklanmamış. Bu yolla etkinlik merkezinin ham görüntüsüyle örtüşen şeffaf bir görüntü yakalanmış.

Tek ürün üzerine hazırladığı koleksiyonlarda tasarımı öne çıkaran Bil’s markası, marka kimliği, mağazacılık konsepti ve ürün sunumu anlayışına getirdiği yeniliklerle dikkat çekiyor. Kültürel buluşma noktası olarak tasarlanan Tünel’de açılan yeni Bil’s mağazasının dekorasyonu da Bil’s’in “sadece bilenler bilecek” anlayışıyla bütünlük oluşturuyor.

Bil’s konsept mağazasının alt katında, çağdaş sanat eserlerinin ve performanslarının sergilenmesi için alternatif bir etkinlik alanı olarak tasarlanan Bilsar Binası Etkinlik Merkezi’nin girişinde, Avrupa ve Amerika’nın tanınmış moda dergileri ve geniş bir tekstil kitap koleksiyonunu keyifli vakit geçirmek isteyenlere sunan bir de cafe bulunuyor.

Bil’s Konsept Mağazası: Meşrutiyet Caddesi No: 90/A Tünel-Beyoğlu

GÖRSELLERİ BÜYÜTMEK İÇİN TIKLAYIN...Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>