>

MODA - STİL

Hazine gibi cep telefonu 

Tayvan'da faaliyet gösteren DBTEL adlı şirket, dünyanın en pahalı cep telefonlarını üretiyor.
 
   
 
 
     
Başkent Taipei'de tanıtımı yapılan telefonların üzerinde, el yapımı elmas süslemeler bulunuyor. Şirket yöneticilerinden Michael Mou, amaçlarının cep telefonunu "lüks bir moda ikonu"na dönüştürerek dünya piyasasında yer edinmek olduğunu ifade ediyor.


Altın renkli cep telefonunun kapağında üç kıratlık elmaslarla elle yapılmış süslemeler bulunuyor. Telefonun fiyatının 1 milyon Taiwan doları (yaklaşık 44 milyar TL) olduğu belirtilirken, bu rakamın Taiwan'da bir aile otomobili fiyatının iki katı olduğuna dikkat çekiliyor.

Siyah, altın rengi, kırmızı ve beyaz renklerde modelleri bulunan telefonlar mücevher tanıtımı için kullanılan vitrinlerde sergileniyor. Şirketin yöneticisi, Şubat ayında piyasaya çıkan telefonlardan kaç adet satıldığını açıklamıyor ancak uzmanlar rakamın pek fazla olmadığı görüşünü taşıyor: "Bu tür lüks ürünler, daha çok markanın adını duyurmak için tasarlanır, satışları da sınırlı sayıdadır".

Tayvan, cep telefonu piyasasında kıyasıya rekabetin yaşandığı bir ülke olarak tanınıyor. Neredeyse nüfusun tamamına yakın sayıda cep telefonu bulunan ülkede, kullanıcıların birden fazla telefona sahip olması şirketler arasında pay kapma yarışını hızlandırıyor
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>