>

MODA - STİL

Her Yaşta Modaya Uymak

`Kadınlara yaşları sorulmaz` sözü giderek geçerliliğini yitiriyor.
 
   
 
 
     

Günümüzde kadınlar bakımdan giyime her konuda o kadar özenli ki; bu söz yerini 'her yaşın ayrı bir güzelliği var' lafına bırakıyor.

20'Lİ YAŞLAR

Eğer 20'li yaşlarınızdaysanız; renkli güneş gözlüklerinden ve rengârenk takılardan sakın vazgeçmeyin. Bu yaşlarda büyük görünmeye özenmek yerine, gardırobunuzda cıvıl cıvıl renklerde kıyafetlere yer verin. Topuklu ayakkabılar da gardırobunuzun olmazsa olmazları arasında yer almalı. Özellikle de, canlı renklerde olanları... Tunikler, fırfırlı bluzlar ve gömlekler de, tam bu yaş grubuna göre. Eğer yeterince zayıfsanız; vücut hatlarınızı ön plana çıkaran mini ya da diz altı elbiseleri de, son derece rahat bir şekilde giyebilirsiniz.

30'LU YAŞLAR


30'lu yaşlarına gelen bir kadın, gardırobunda ceket- etek ya da ceket-pantolon takımlarına daha çok yer vermelidir. Tercihinizi daha çok düz kumaşlardan yana kullanın. Eğer vücut hatlarınız müsaitse; aşırıya kaçmadan desenli seçeneklere de yönelebilirsiniz. Beyaz bir gömlek ve yüksek topuklu ayakkabılar; bu yaş grubu için idealdir. 30'una gelmiş kadınların, iç çamaşırı tercihlerinde de değişiklik yapmalarının vakti gelmiştir. Artık gardıroplarında g-string'lerin yanı sıra, normal külotlara da yer verebilirler.

40'LI YAŞLAR

40 yaşına gelmiş bir kadının gardırobunda mutlaka olması gereken başlıca aksesuvar; şık ve kaliteli büyük bir çantadır. Bu yaş grubundaki kadınlar mat makyajlar yapmalı ve hem makyajda, hem de giyimde abartıdan kaçınmalıdır. Kendilerine, klasik ve sofistike bir tarz belirleyebilirler. Şık bir pardösü, kaliteli bir saat ve yüksek topuklu ayakkabılar mutlaka gardıroplarında yer almalıdır. Artık olgunluk çağında oldukları için şıklıklarını, aksesuvarlar gibi detaylarla sergilemeleri gerekir.

50'Lİ YAŞLAR

50'li yaşlarda, kadınların sadeliğe yönelmeleri gerekir. Abartılı mücevherlerden, yaşı iyice büyüttükleri için kaçınılmalıdır. Parfümde, şekerli kokularla vedalaşılmalıdır. Fularlar ve koyu renk ojeler, bu gruptaki kadınlar tarafından tercih edilebilir. Saçlarının doğal rengini ışıltı gölgelerle süslemeleri, yüzlerine sağlık katar. Topuklu ayakkabı, bu grup için de vazgeçilmezdir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>