>

MODA - STİL

Hi’story by Goldaş

Takının hikâyesinin yeniden yazıldığı “Hi’story” adı verilen muhteşem defile Mercan Dede ve ekibinin canlı müzik performansına da ev sahipliği yaptı...
 
   
 
 
     


Takının zaman yolculuğundaki izini süren Goldaş tasarımcıları, yüzyıllardır kadınının güzelliğine güzellik katan takıları, Goldaş’ın eski ve yeniyi buluşturan çizgisini yansıtan modern yorumlar ile yeniden yarattılar.


Akdeniz koleksiyonunda yer alan kolye ve küpeden oluşan takı seti.


Afrika’nın vahşi ve büyülü takılarının ardından podyum Hitit Güneş’i ile ısındı. Paranın mucidi Lidyalılar ve muhteşem Karun Hazineleri’nin göz alıcı eserlerinin ardından podyum Goldaş’ın genç tasarımcı adayları ile gerçekleştirdiği takı tasarım yaz okulunun ilkinde ortaya çıkan İskender Koleksiyonu ile daha da renklendi.


‘Zarafet’ adını taşıyan tasarımın sarkaçlarında Aşk Tanrısı Eros’un okları kullanıldı. Takının ana parçasını bezeyen küçük halkalar yaşamın sonsuz düşümü, pırlanta kesimli zümrütler ise zarafet, güzellik ve mutluluğu simgeliyor.

Mankenlerin Türk kültürünü yansıtan gösterişli takıların yer aldığı “Turk’s Koleksiyonu”nu kırmızı elbiselerinin içinde sunduğu bölüm gecenin en heyecan verici dakikalarından birini oluşturdu. Özellikle koleksiyondaki baldır takısı konukların büyük ilgisi ile karşılandı.


Kuşkusuz defileye damgasını vuran en renkli görüntülerin yaşandığı bölüm muhteşem takıları ile Osmanlı Koleksiyonu’nun sergilenmesiydi. Ünlü manken Sema Şimşek erkek dansçıların omuzlarında Topkapı Sarayı’ndan ilham alan altın yelek ile podyuma çıktığında tüm bakışları üzerinde topladı.

Altın omuz takısı da koleksiyonun dikkat çeken diğer parçasıydı.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>