>

KÜLTÜR-SANAT

Nlp ile 7 Günde İngilizce

Hızlandırılmış “Nlp English” eğitim kamplarıyla 3,5 ayda 6 kurluk eğitimi tamamlama fırsatı…
 
   
 
 
     

Yabancı dil öğreniminde pek çok kişinin yanılgıya düştüğü ortak bir nokta vardır. Gramer temelli İngilizce öğrenmek. Daha ortaokul sıralarında kazandığımız bu olumsuz alışkanlık, dil öğrenimine yıllarımızı verdiğimiz halde belirli bir seviyenin üzerine çıkmamızı engellemiştir.

Özellikle bilinçli zihnin aktif bir şekilde kullanıldığı bu öğrenim yönteminde, edinilen becerilerin büyük bölümü kısa süreler içinde sıradanlaşacak ve bilincin tozlanmış raflarında kullanılamaz hale gelecektir. Kişi bu süreçte duyduğu ya da okuduğu bir metni anlamada çok sıkıntı çekmese de, (bilinçli algılama sürecinde tümdengelim-tümevarım metotları kısmen etkili olur) pratik konuşma esnasında böyle bir metodu kullanma şansı olmayacaktır. Kişinin yıllarını vererek edinmiş olduğu dil becerisi pratiğe döküldüğü anda gözler tavana kayar, kan basıncı yükselir, beynimizin içinde bulunan milyarlarca neron arasından Türkçe ve İngilizce kelimeler eşleşmeye çalışır, özneler, yüklemler, etkenler, edilgenler arasında, çok iyi bildiğimizi zannettiğimiz o cümle bir türlü dudaklarımızdan dökülmez. Oysa henüz bir bebekken, nasıl da öğrenmiştik konuşmayı?

Türkiye de ilk defa, sözlükleri, gramer testlerini hatta ve hatta Türkçe düşünme ve konuşma becerilerini bir kenara bırakarak, tamamıyla bilimsel bir temele dayalı olan NLP’nin büyülü dünyası içinde, bilinçaltınızda tıpkı bir bebeğin anadilini öğrendiği gibi, yeni bir dilin reflekslerini oluşturuyoruz.NLP teknikleri ile İngilizce eğitimimiz konuşmaya dayalı ve dilin bir bütün olarak kavranmasına yönelik farklı bir metot ( tümden gelim yada tüme varım yöntemleri içermiyor ). Katılımcı ödev yapmıyor yada derste yazı yazmıyor.

Yoğun çalışma temposu içerisinde İngilizce öğrenmeyi devamlı olarak erteleyenlerdenseniz, toplantılara tercüman olmaksızın katılmanızın kariyerinizde artı puan olduğuna inanıyorsanız, müşterilerle daha iyi iletişim kurabilmek, teknolojinin sürekli değiştiği ve geliştiği bir ortamda kariyer sahibi olmak ve bu kariyerde ilerleyebilmek için İngilizce öğrenmenin şart olduğunu düşünüyorsanız bu yazı sizin için yazıldı.

İngilizce'nin bir uluslararası dil olduğu ve dünyadaki çoğu insanın bu dili konuşmak istediğini söylemek mümkündür. Yabancı bir dil; insanın gerek işi veya sosyal yaşantısı gerek seyahatleri için kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. İngilizceyi yurtdışına giderek öğrenmek dile yoğunlaşacağınızdan size hız kazandırır. Ya hiç İngilizce bilmiyorsanız ya da dile hakim olmak için bu kadar vakit ayırma imkanınız yoksa?

Türkiye’de son bir senedir farklı bir sistemde İngilizce eğitimi veren Grup Eğitim Danışmanlık özellikle çok kısa süre içerisinde İngilizceye hakim olmak isteyenlerin tercih ettiği bir kurumdur.

NLP ile hızlı İngilizce eğitimi, insanların motivasyon kaynaklarını bularak onların algılamalarını ve konsantrasyonlarını artırarak, içlerindeki öğrenme engellerini ortadan kaldırarak gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmada ve gerçek performanslarına erişmelerini sağlamada etkindir. NLP, öğrenme sürecini hızlandırdığı gibi öğrenmeyi de etkin kılan bir sistem. Bu sistemle İngilizce öğrenmek isteyen herkes çok kısa süre içerisinde İngilizce ye hakim oluyor. Eğitim 6 seviyeden oluşuyor. Katılımcıların, uzmanlar tarafından yapılan özel test sürecinden sonra seviyeleri ve algılama modelleri belirleniyor. Her seviye eğitimi toplam 7 gün sürüyor. Hiç İngilizce bilmeyen kişi 7 şer günlük 6 seviyeden sonra (504 saat) upper intermediate seviyesinde İngilizce konuşabiliyor ve anlayabiliyor seviyesine geliyor. Her seviyede ayrıca Business English eğitimi de veriliyor. Dolayısıyla her seviyede olan kişi iş hayatında kullanabileceği bir dile de hakim oluyor.

NLP, beynimizin işleyişini anlama ve onu en etkin biçimde kullanma yollarını öğreten bilimsel temelli bir düşünce sistemidir. Bütün sistemlerde olduğu gibi kendi içinde bir mantıksal sıralaması vardır. Bu sıralamayı çok iyi anlarsanız, sistemi çok iyi kullanabilirsiniz.

Çünkü NLP, bilinçli kısmımız ile davranışlarımızı kontrol eden bilinçdışı kısmımız arasında daha hızlı ve istediğimiz yönde kullanabileceğimiz iletişim becerilerine sahip olmamızı sağlar.

Anlama yeteneğimiz ile bilincimizin kapsamı içinde olan bütün algılar, beynimize (Neuro) sinir uçları aracılığı ile ulaşır. Dil (Linguistic) ise, gerek düşüncelerimizi denetlemede, gerekse diğer insanlarla iletişimimizde çok önemli bir rol oynamaktadır. Beynimiz, bunların sonucu olarak kişisel tavırlarımızı bir bilgisayar gibi programlayarak (Programlama) hayata geçirir.

Örneğin özgüvenli olmak kimsenin tekelinde değil. Kimi insan yaşadıkları veya yaşamadıkları dolayısıyla bunu doğal olarak geliştirmiş olabilir, bununla birlikte, optimum özgüvene sahip olabilmenin modelini öğrenen ve uygulayan herkes de optimum özgüvene sahip olabilir. NLP her defasında istedikleri hedeflere ulaşan insanların stratejilerini sunar. Uygulayan herkes aynı başarıları yakalar.

Beyninizin çalışma sistemini keşfettikçe gelişiminizi engelleyen alışkanlık, düşünce, duygu ve inançları fark eder ve sonuca yönelik zengin çözümler üretirsiniz.

Dolayısıyla NLPyi size gerekli araçları sağlayan bir alet çantası olarak düşünebilirsiniz. Bu aletleri doğru kullanırsanız insan doğasıyla ilgili her alanda: kişisel değişiminizde, işinizde, özel yaşantınızda, insanlarla ilişkilerinizde çok olumlu gelişmeler kaydedersiniz. Değiştirmek istediğiniz davranışlarınızı rahatlıkla değiştirebilir, yeni becerileri kolaylıkla kazanabilir ve zaten iyi yaptığınız şeyleri daha da iyi yapmayı öğrenirsiniz

Özellikle son dönemde şirketlerin NLP eğitimlerine yönelmesindeki en büyük etken katılımcılara kurumsal ve bireysel gelişim yolculuğunda temel araçları kazandırıp somut değişimi sağlatmasıdır.İnsanları işbirliğine yönlendirip, bağlılık ve coşku uyandırmaya yardımcı olur. Kişinin duygu ve düşüncelerini yönlendirerek iç dünyasının kontrolünü elinde tutmasını sağlar. Kişinin bilinçaltını hareketlendirerek, kendi gücünü ve kaynaklarını etkin kullanmasını sağlar. Bu doğrultuda organizasyonel dönüşüm projelerinde, üst düzey yöneticilere koçlukta ve modelleme projelerinde de oldukça fazla kullanılmaktadır. NLP ; kişisel gelişimle beraber kurum bazında da gerçek sebepleri görmeyi , zaman kaybetmeden –zamanı etkin kullanarak- ,etkin karar verebilme yetisini hızlandırarak mantıklı, kesin, ulaşabilir, iyi detaylandırılmış hedefler oluşturabilmeyi, etkileyici ve stratejik iletişim kurabilme ve en üst noktaya çıkarmayı böylece doğru mesaj verme ; doğru algılama , etkili bakış açısı oluşturma , insan psikolojisine göre ileri düzey hipnotik iletişim kurabilme, performansı ve motivasyonu artırma, ikna ve iletişim yeteneklerini geliştirerek doğabilecek yanlış anlama ve anlaşılmaların ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır.

KUR ÇİZELGESİNİ GÖRMEK İÇİN:

Web: www.nlpgrup.com 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>