>

MODA - STİL

H&M’den Doğa Dostu Tasarımlar

Conscious ve Conscious Exclusive Koleksiyonları…
 
   
 
 
     

Tüm dünyada moda ve kaliteyi en iyi fiyatla moda tutkunlarına sunan H&M, geri dönüştürülmüş materyallerden tasarlanan doğa dostu Conscious ve Conscious Exclusive koleksiyonlarını özel bir lansmanla tanıttı.

Sürdürülebilirlik çalışmaları ve çevre duyarlılığı ile “doğa dostu” moda akımında öncü olan İsveçli perakende devi H&M, tamamen doğal materyallerden oluşan Conscious koleksiyonu ve Miranda Kerr, Penelope Cruz, Jessica Alba gibi Hollywood yıldızlarının giydiği özel tasarım koleksiyonu Conscious Exclusive’i özel bir lansmanla tanıttı. H&M Conscious koleksiyonu dünya ile aynı anda Türkiye’deki tüm H&M mağazalarında ve Conscious Exclusive koleksiyonu ise İstinye Park ve Zorlu mağazalarında 10 Nisan’dan itibaren satışa sunulacak. H&M lansmanda ayrıca modaya yeniden yaşam vermek adına dünya genelinde geçtiğimiz sene başlattığı “Ürün Toplama” girişimine de dikkat çekti.Hem modaseverlere en uygun fiyatları sunan hem de dünya yıldızlarını giydiren H&M, moda sektöründe özgün bir duruşa sahip. H&M’i sektörde farklılaştıran en önemli unsurlardan bir tanesi de her fırsatta altını çizdiği sürdürülebilirlik çalışmaları. Markanın doğa dostu duruşunun en yeni yansıması olan Conscious ve Conscious Exclusive koleksiyonlarının tanıtımına ilgi büyüktü.
 Top model Amber Valetta’nın kampanya yüzü olduğu H&M Conscious, organik ve geri dönüştürülmüş materyaller kullanılarak hazırlandı. Çok dikkat çekici parçalardan oluşan Conscious Exclusive ise sürdürülebilir tasarım ekibi Ever Manifesto ile ortaklaşa yaratıldı. Moda için sürdürülebilirlikten ödün vermemeye kararlı iki ekip güçlerini birleştirerek tüm dünyada yankı bulunan bir koleksiyona imza attı. Koleksiyonda flamenkodan ve bohem görüntülerden ilham alınarak hazırlanan, çok ince detaylarla işlenmiş dramatik parçalar var. Conscious Exclusive’den özel ürünleri Miranda Kerr ve Jessica Alba, Paris Moda Haftası’nda gerçekleşen H&M Studio AW14 defilesinde, Penelope Cruz ise Vanity Fair’ın Oscar Ödülleri partisinde giymişti.Koleksiyonun tanıtımı için organize edilen lansmanda H&M bir ilke imza atarak Karbon Avcıları ile anlaştı. Marka, etkinlik süresince harcanan tüm karbon ayakizini hesaplatarak aynı ölçüde oksijeni geri kazandıracak sayıda ağaç diktirecek. Bu özel koleksiyonla H&M lokal olarak güzel bir çalışma daha gerçekleştirecek. H&M, Tema Vakfı ile de özel bir işbirliğine imza atarak 10 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında Conscious koleksiyonundan alışveriş yapan her müşteri için Tema Vakfı Balıkesir Kepsut Ağaçlandırma sahasına fidan bağışında bulunacak. Dikilen ağaçlar ile bir H&M Hatıra Ormanı oluşturulacak.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>