>

MODA - STİL

H&M`den Sonbahar Sezonuna Özel Studio Aw16 Koleksiyonu

Feminen güç ve folklorik bir romantizm…
 
   
 
 
     

Paris Fashion Week haftasında özel bir defile ile sergilenen H&M Studio AW16 koleksiyonu, 8 Eylül’den itibaren dünya genelinde seçili 200 mağazada yer alacak. Moda severlere limitli sayıda sunulan bu çok özel koleksiyon, Türkiye’de ise sadece İstinye Park, Zorlu, Ankara CEPA ve İzmir Mavi Bahçe H&M mağazalarında satışa sunulacaktır.

H&M Studio Sonbahar Kış 2016, kesimlerdeki keskinlikten işlemelere, her bir parçanın detaylarda zengin olduğu üst seviye bir koleksiyon. Dikişlerde bir kum saati figürünü yansıtan geniş omuzlar ve dar bel, İsveç’e has folklorik esintilerle contrast yaratıyor. Uzun kollu drape elbiseler gösteriş ve yumuşak bir dokunuş katıyor.

‘’H&M Studio koleksiyonunda yeni bir kadınsılık var. Tamamen kadının gücü ile ilgili bir koleksiyon. Bunun altını çizerken romantik ve folkloric öğelere de gönderme yapıyor. Hem yüksek modaya atıfta bulunan soylu, hem de ayakları yere basan bir havası var.’’ diyor H&M Kreatif Direktörü Ann Sofie Johansson.

TEMALAR


-Güçlü işçilik ve dikişler, geniş omuzlar ve bele oturan ceket ve kabanlarda kum saati görüntüsü yaratıyor.
-İsveç folklorik öğeleri, silüetlerin, desenlerin ve işlemelerin ilham kaynağı oluyor. Örneğin folklorik üstler ya da üzerinde İsveç vaşağının deseni olan şeffaf elbise gibi.
- Kabanlar çeşitli şekillerle oynuyor. Örneğin oversize, bedeni saran kullanışlı parçalar ya da çift katlı, kısa yakalı, yün kabanlar.
- Gardropların olmazsa olmazı kırık beyaz gömlekler, kol manşetlerinde iddialı detaylar, feminenlik katan dantel detaylar ve çifte katlar ile öne çıkıyor.
- Pantalonlar yüksek kesim ve geniş paçalı.
- Malzemelerdeki kontrastlar koleksiyona karakter katıyor. Kırpma yün kabanlardan, kadife kesimlere ya da desenli şeffaf ipeklere değişik elementler birleşiyor.
- Uzun kollu elbiseler vücudu yere kadar takip ediyor. Mavi kadife vücudu saran, gümüş lureks şeritli elbise gibi.
- Gümüş renkli zincir süsler geceye farklı bir hava katarken, işlemeli desenlerde kullanılıyor ve kenarlarda ışıltı yaratması için bırakılıyor.

KUMAŞLAR


- Kabanlar için ve şeritli takım elbiseler için yün kullanılıyor.
-Folklorik üstlerde detay olarak, elbiselerde ve slip altlarda dantel mükemmel.
-Kırpma koyun yünü kontrast yaratıyor ve İsveç kültürüne gönderme yapıyor.
-Pamuklu kumaşlar beyaz üstlerde üste tam oturması için ve yakalarda hacim yaratması için kullanılıyor.
-Şeffaf ipek ise tamamen romantik, floral desenler, İsveç vaşağı ve şal desenleri ile süslü.

DETAYLAR

Korse dikimi biçimli bir bel görüntüsü, zengin işlemeler folklorik bir dokunuş, kristal ve payet işlemeler üç boyutlu bir parıltı yaratıyor.

RENKLER


Siyah, kırmızı, beyaz, mavi ve çeşitli tonlarda nötrler.

TEMEL GÖRÜNÜMLER

Kum saati kaban, folklorik bluz, geniş pantalonlar, kısa yakalı çift katlı kaban, şeritli takım elbise, beyaz üst ve kadife elbise.

TEMEL AKSESUARLAR


Kovboy şapkası, kovboy çizmeleri, uzun ipek eşarplar, ince saplı küçük küp çanta, yuvarlak uçlu gerdanlıklar.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>