>

MODA - STİL

H&M`den Yeni Conscious Exclusive Koleksiyonu

H&M’in yeni Conscious Exclusive koleksiyonu geri dönüştürülmüş deniz atık maddelerinden oluşmakta.
 
   
 
 
     

Sürdürülebilir materyallerden üretilen rüyamsı ve çok güzel parçalar.

Yeni H&M Conscious Exclusive koleksiyonu hem tarz, hem stilde öncü: 2017 koleksiyonu için sürdürülebilir materyal BIONIC® - deniz kenarlarındaki atık maddelerin geri dönüştürülmesiyle elde edilen bir polyester kumaş kullanılarak üretilmiştir. Sofistike tasarımlı pliseli bir elbise için kullanılan akışkan kumaş, en iyi stillerin çevreye karşı bilinçli olmasının ne kadar doğal olduğunu göstermektedir.

Kadınlar için eksiksiz bir koleksiyon ve erkekler için daha rahat resmi giysilerin yanı sıra, koleksiyonda ilk kez çocuk kıyafetleri ve organik yağlardan oluşan Conscious Exclusive kokular da bulunmakta. Koleksiyon, dünya genelinde 160 mağazada ve 20 Nisan’dan itibaren online’da yerini alıyor.

Süper model ve hayırsever Natalia Vodianova, H&M için karşımıza ilk kez Conscious Exclusive kampanyasıyla çıkıyor.

“H&M Conscious Exclusive kampanyasında yer almaktan gurur duyuyorum. Koleksiyonda kullanılan sürdürülebilir kumaşın gelişimini görmek harika, ayrıca modaya daha sürdürülebilir bir gelecek vaat ediyor” diyor Natalia Vodianova.

Conscious Exclusive, yeni sezonu kutlamak için enfes parçalardan oluşan mükemmel bir koleksiyon.Koleksiyonun öne çıkan tasarımı, tamamen deniz kenarındaki atık maddelerin geri dönüşümü ile elde edilen BIONIC® pudra pembe plise kumaştan tasarlanmış bir elbisedir. Kendi başına özel tasarımlardan oluşan fakat bir bütünü temsil eden koleksiyon, sürdürülebilir materyaller kullanarak en iyi modanın nasıl oluşacağını göstermektedir.

H&M Tasarım Başkanı ve Kreatif Direktörü Pernilla Wohlfahrt: “Bu yılki Conscious Exclusive, hem ilginç hem de güzel bir koleksiyon tasarlamak için H&M tasarım ekibine kaçırılmayacak bir şans tanıyor. BIONIC®’den üretilmiş plise elbise ile yaptığımız gibi sürdürülebilir malzemelerle neler tasarlanabilineceğini gösterebilmek harika.”

Conscious Exclusive, H&M’in daha sürdürülebilir bir moda geleceğine doğru ilerlemesinde temel itici güçtür. H&M’in bütün ürünleri içerisinde bugün %20’lik bir kısım sürdürülebilir malzemelerden üretilmiş olup (2015), bu payın her geçen sene arttırılması amaçlanmaktadır. H&M dünya çapında geri dönüşümden elde edilen polyester kullanıcılarının en büyüğü olmakla birlikte, organik pamuk satın alan en büyük moda üreticisidir. Hedefimiz 2020 yılına kadar, kullandığımız tüm pamuğun %100 sürdürebilir olmasıdır. Tüm bunlar, H&M'in çevreye duyarlı ve kaliteli moda ürünlerini olabildiğince çok kişiye ulaştırma kararlılığının kanıtıdır.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>