>

MODA - STİL

IFW 2012 (Karma-2) Genç Tasarımcılar Damgasını Vurdu!

İpek Arnas-Çiğdem Akın-Şafak Tokur....
 
   
 
 
     

“ATEŞTEN YOL-EQUINE- SELAM2” hayranlık uyandıracak koleksiyonlarıyla moda severlerin karşısına çıktılar...

İpek Arnas “Ateşten Yol” İsmini verdiği koleksiyonuyla bizi zamansız bir savaş meydanına sürüklerken, Çiğdem Akın “Equine” ile atların asi ruhlarını podyuma taşıdı... “Selam2” koleksiyonuyla Şafak Tokur ise ruhun bedenden ayrılışını simgeleştirerek bizi spritüel bir yolculuğa çıkardı.

IFW kapsamında sergilenen Karma2 defilesinin koreografisini Best Model of the World yarışmasının da koreografı olan Tamer Kurter gerçekleştirdi. Defilenin DJ kabininde ise DOPOMİN FM Ozan Özkaynak koleksiyonların derinliğine uygun müzikleriyle davetlilere unutulmaz bir gün yaşattı. Karma 2 defilesi koleksiyonlarının marka yöneticiliğini ise Moda Editörü Onur Hazar gerçekleştirdi.

ATEŞTEN YOL

Karanlığın, kralların ve savaş lordlarının zamanında, keşmekeş içinde diyarlar vahşet ve yangının izlerini taşıyordu.Tüm bu kaosunu ortasında güçlü bir kale yükseliyordu.Kahramanlar kaleyi öyle koruyorlardı ki kalkanları yağan oklara karşı sanki birer hedef tahtasıydı.Bir kadından çıkmıştı kıvılcım, kahramanlar bir kadın için savaşıyor ve ölüyorlardı.Ama onun yılanı soğukkanlılığını koruyordu.Umursamazca yürüyordu arkasındaki yangına aldırmadan.Tehlike, güç ve tutku üçgeninde, onun cesareti savaş alanındaki dengeleri değiştirecekti. İpek Arnas’ın yarattığı 2 Ters 1 Düz markasının 2012 Sonbahar/Kış Koleksiyonu olan “Ateşten Yol” markanın karakteristik yapısını devam ettirirken, kimliğine yeni bir soluk kazandırıyor. Koleksiyon bir taraftan kalıpta yepyeni denemelerle modern bir çizgi taşırken, diğer yandan sembolik detaylarla bir çağı temsil ediyor.Ortaçağ savaşlarının ruhunu yansıtan dokular, gücü ve iktidarı temsil eden metalik renkler ve grafik desenler cesurca kullanılarak 2 Ters 1 Düz’ün yeni koleksiyonunu oluşturuyor.EQUINE

Çiğdem Akın, 2013 Sonbahar/Kış koleksiyonu “EQUINE” ile kendine güvenen, güçlü kişiliğini tarzına yansıtmaktan çekinmeyen kadını bize tanımlıyor. Atların özgürlüklerine düşkünlükleri, asillikleri ve bir o kadar itaatkâr ruhları bu tanımın esin kaynağını oluşturuyor ve bu etkinin yansıması hem siluet hem detaylarda koleksiyona yön veriyor. Koleksiyon maskülen siluetleri, feminen elementlerle tek bedende buluşturuyor. Asimetrik siluetler güçlü görünümü, kürk, deri, kapitone, tweet gibi kumaş seçimleri ile kalitesi, zarifliği getiriyor. Ayrıca tasarımlardaki Osmanlı baskıları, etnik ruhu yaratıyor. Renk seçimlerinde, siyah beyaz saflığı yanında, mor bize heyecan veriyor. Asimetrik kesim ceket ve paltolar, şalvar pantolonlar, alışılanın dışında beyaz koton gömlekler, baş döndürücü kürkler, yenilikçi tayt ve deri pantolon kombinasyonları, hem günlük hayatta konforu sağlayan hem de şık gece kıyafetleri seçeneklerini bize sunuyor.SELAM 2

“Selam” koleksiyonuyla ilk moda performansını gerçekleştiren Şafak Tokur, önceki koleksiyonun devamı niteliğindeki “Selam 2” koleksiyonunu İstanbul Moda Haftası kapsamında moda severlerinin beğenisine sunacaktır. Mevlevi kültüründen esinlenilerek Allaha duyulan sonsuz aşka bir gönderme yapacak olan “Selam2” koleksiyonu, ruhun bedenden ayrılışı ve inançlarımıza olan sahiplenme duygusu çerçevesinde yeni bir yolculuğa çıkmak için tasarlanmış, erkek ve bayan avand garde giysi koleksiyonudur.
 

ŞAFAK TOKUR - ÇİĞDEM AKIN - İPEK ARNAS | IFW 2012 KARMA DEFİLESİ ÖZEL FOTOĞRAFLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>