>

MODA - STİL

İstanbul Fashion Week’de İnci Farkı...

İnci farklı tasarımcıların koleksiyonları ile yine İstanbul Fashion Week’de...
 
   
 
 
     

25-28 Ağustos 2010 tarihleri arasında İTKİB, Moda Tasarımcıları Derneği ve İstanbul Moda Akademisi işbirliğinde İTÜ Taşkışla Kampüsü’nde düzenlenecek olan İstanbul Fashion Week, şehirde bir hafta boyunca moda rüzgarları estirecek.

2010/11 koleksiyonları ile farkını gösteren İNCİ, bu yaz Istanbul Fashion Week’de moda tasarımcılarına verdiği özel desteği sürdürüyor. İNCİ; Bahar Korçan, Gamze Saraçoğlu ve Gül Ağış koleksiyonlarının özel tasarlanan ayakkabılarını üreterek IFW’de yerini alıyor.

“BAKTERİ” / Lug von Siga by GÜL AĞIŞ


İstanbul Fashion Week’de 2. Gün Karma 1 defilesinde yer alacak olan 2011 İlkbahar/Yaz koleksiyonu için kendisine ilginç bir konu seçen Gül Ağış, bu kez Lug Von Siga markasıyla “BAKTERİ” adını verdiği koleksiyonla karşımıza çıkıyor. Koleksiyonunu hazırlarken onlarca farklı forma sahip tek hücreli mikroorganizmalar olan bakterilerin, kendi aralarında çoğalma biçimlerinden yola çıkan Ağış, bilimi estetikle birleştirerek koleksiyonuna yansıtmış. Tasarımcı, “bio couture” olarak adlandırılan akımdan etkilenerek ortaya çıkardığı koleksiyonunun, öğretici olduğu kadar deneysel ve eğlenceli olduğunu da belirtiyor. Gül Ağış’ın “Bakteri” koleksiyonun ayakkabılarının üretimi İNCİ tarafından gerçekleştirildi.

“DİNLE” / BAHAR KORÇAN

Her koleksiyonunu bir şiir ve felsefe üzerine oluşturan moda tasarımcısı Bahar Korçan, “Dinle” adlı yeni koleksiyonunu IFW kapsamında 27 Ağustos Cuma günü Radyo Evi’nde sergiliyor. Temelde bir “art- show” olarak tasarlanan ve 12-15 parçadan oluşan koleksiyon, konsepti kadar sergileneceği yer ile de dikkat çekiyor. “Dinlemek” konsepti için oluşturulan performansta, kostüm tadındaki her bir kıyafet, hem “görülecek” hem de “dinlenecek”. Kostümler, aksesuar ve ayakkabılar şiirin mısraları ile bir bütünlük oluşturarak kendi kelimeleri ile podyuma taşınacaklar. Performansın müzik altyapısı, rap sanatçısı Fuat ve Dj Mr. Pink tarafından oluşturuldu. Defile için Bahar Korçan tarafından çizilen ayakkabılar İNCİ tarafından üretildi.

“PAPİLA” / GAMZE SARAÇOĞLU

Romantik tasarımların yaratıcısı Gamze Saraçoğlu; 2011 İlkbahar-Yaz sezonu koleksiyonu “Papila”yı İstanbul Fashion Week’in son gününde sergiliyor.“Eşsizliğin simgesi” olarak tanımlanan parmak izinden ilham alan tasarımcı, insanları birbirinden farklılaştıran bu “iz” ile koleksiyonun ana temasını oluşturuyor. Parmak izimizdeki katmanları ifade eden Papila, Saraçoğlu’nun ruhuyla tasarımlarında hayat buluyor… Anne karnında sahip olmaya başladığımız, hayat boyu kaybetmek istemeyeceğimiz bir izdüşüm olan “Papila”yı kıyafetlerin yakalarında, etek uçlarında ve volanlarında, nakış ve baskı tekniği ile kullanan Gamze Saraçoğlu, soft renklerle romantik bir sezona daha imza atıyor. “Papila” koleksiyonunda sergilenecek ayakkabılar İNCİ tarafından üretildi.

Web: www.incideri.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>