>

MODA - STİL

İşte 9. haftanın şanslı isimleri!

Cosmoturk'ü email ile 5 arkadaşına tavsiye eden DVD ve KİTAP kazanan okuyucularımız belirlendi. Tıklayın!
 
   
 
 
     
ARMAĞAN KAZANAN ASIL TALİHLİLER

S1mOne DVD'si kazananlar

1-Esra Sungun
2-K.Merve Acar Saka
3-Yeliz Samaraz
4-Günce Başer
5-Aslı Akgün

Pınar Çekirge'nin - Adı Diğer Kadın kitabını kazananlar

1-Dilek Altınova
2-Eda Akın
3-Güler Güner
4-Gülüm Bacanak
5-Hülya Sökmen
6-Melek Öner
7-Mine Acar
8-Murat Özbay
9-Nurdan Ertem
10-Zeynep Yeniaras

YEDEK TALİHLİLER

1-Nurhan Kılıç
2-Şerefnur Altınova
3-Semra Ayhan
4-Saadet Dündar
5-Deniz Haraççı


Kazanan okurlarımıza gönderim adres bilgileri için Cosmoturk ekibi bilgi email'i göndermiştir.

Armağanınızı kargo ile ulaştırabilmemiz için en geç 07 Ocak 2004 Çarşamba akşamına kadar posta adresinizi bize bildirmeniz gerekmektedir.

07 Ocak 2004'e kadar ASIL TALİHLİLERİN adres bilgileri tarafımıza ulaşmadığı taktirde YEDEK TALİHLİLERİMİZE armağan gönderimi yapılacağını bildirmek isteriz.

Cosmoturk"ü tavsiye eden okurlarımız her hafta birbirinden güzel armağanlar kazanmaya devam edecek...

--------------------------------------------------------

DVD

S1MONE
PalermoS1mOne

Yapımcı: Andrew Niccol
Senaryo: Andrew Niccol
Oyuncu: Jay Mohr, Catherine Keener, Jeff Williams, Evan Rachel Wood, Ron Perkins, Darnell Williams, Jim Rash, Jeffrey Pierce, Mitzi Martin, Carol Androsky, Christopher Neiman
Müzik: Carter Burwell, Samuel Barber
Kurgu: Paul Rubell
Görüntü Yönetmeni: Edward Lachman

Bir zamanlar Oscar'a aday gösterildiği halde, artık eski ününü yitirmiş bir yönetmen olan Victor Taransky (Al Pacino), son filminin çekimleri sırasında, anlamsız kaprisler yapan baş kadın oyuncu Nicola Anders (Winons Ryder) ile tartışır. Bu büyük tartışmanın ardından Nicola, seti ve filmi terk eder. Eski karısı ve stüdyo şefi Elaine (Catherine Keener) tarafından işine son verilen Victor'un, eski karısı ve kızı Lainey ile birlikte tekrar mutlu bir yaşam sürebilme umudu da suya düşer.
Tam bu sırada, karşısına kendi farklı dünyasında yaşayan, bilgisayar dehası Hank çıkar. Hank, yeni buluşunun Victor tarafından en iyi şekilde değerlendirileceğinden emindir. Başlangıçta bu öneriyi önemsemeyen Victor, Hank'in ısrarlarına dayanamayıp, hayatını tamamen değiştirecek olan "Simulation One (SimOne)" yazılımını denemeye karar verir. Sonuç, inanılmazdır... Victor Taransky, bir anda uzun zamandan beri açlığını çektiği başarıyı yakalamıştır: Yaşlanmayan, asla kilo almayan, kaprisleri olmayan bir sinema yıldızı: SIMONE!
Ama olaylar Victor'un hiç beklemediği bir şekilde gelişecektir...
(Kartonet'ten)

Orijinal Dil İngilizce
İzlenebileceği Diller İngilizce, Türkçe
Altyazı İngilizce, Türkçe
Süre 117 dakika
Sistem PAL
Ses Dolby Dijital 5.1
Ekran oranları 16:9 Geniş Ekran (Wide Screen)

Kaynak: www.palermo.com.tr

----------------------

KİTAP

Adı Diğer Kadın
Nalan Akgöl
An Yayıncılık
Tek gecelik bedensel aldatmadan, yüreğiyle aldatmaya... ihaneti tetikleyen nedenlere değinmekti amacımız. Bir anlamda “Aynı erkeği sevmiş iki kadından daha çok kim neyi paylaşır” diyen Erendiz Atasu’nun sorusuna yanıt aramaktı. Kimileri ‘yedekleme’ kavramını kullanıyordu Diğer Kadınlar için. Onlar, hayatlarındaki herşey gibi kadınlarını da yedekleyenlerdendi. Sebep nedir bilinmez; ister farklı bir lezzet, güven, sevgi arayışı, ister bir başkaldırı, bir ihtiras ya da ahlaksızlık diye tanımlayın Diğer Kadınlar, yasak aşklar hep vardı. Yaşandı. Yaşanıyor ve yaşanacak da... “Onlar her şeyleriyle vaatkar ve çekicidir; bakışlarıyla, kokularıyla, duruşlarıyla, ‘Sev beni,’ derler, ‘sev beni, kimse benim gibi sevişemez, benim gibi öpüşemez kimse, kimin dudaklarında böyle karadut tadı var, kim bu kadar güzel kokuyor; ayışığında çırılçıplak dolaşırım, yağmurlarda gülerim; dokun saçlarıma, hiç bu kadar parlağını gördün mü, seni öyle çok severim ki kimse benim gibi sevemez.” “Kleopatra’dır onlar, Mata Han ‘dir, Messe lina’dır, Hürrem Sultan’dır.” “Muse’ler gibi her yolcuyu şarkılarıyla sarhoş eder, yolundan döndürürler; her gemi onların sesini dinleyebilmek için felaketlere uğramaya razı olur. Her yerdedirler, her yanda:başınızı çevirdiğinide bir ışık bulutunun içinden çıkıverirler.”
Ahmet Altan

Kaynak: www.anyayincilik.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>