>

MODA - STİL

Jale Hürdoğan “Entree” ‛13 Sonbahar-Kış Koleksiyonu

"Amu.se Bouche" koleksiyonu ile bugün ilk solo defilesi ile başlattı.
 
   
 
 
     

Ağızda oluşturduğu bu hoşluk sonrası, ana yemeğine 15 Şubat 2013'te Londra Moda Haftası'nda sergilediği '13 Sonbahar/Kış Koleksiyonu "Entrée" ile geçti.

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul'da ikinci solosunu sergileyecek, Londra Moda Haftası'nda ise ilk karma defilesini gerçekleştirmiş olan Hürdoğan, yemeğe ve "Nouvelle Cuisine"e duyduğu ilgiyi, yapmayı planladığı üçlemenin ikinci ayağı olan "Entrée" '13 Kış Koleksiyonu ile devam ettiriyor. Moda severlerin görme ve dokunma duyularının yanında tatma hislerine de hitap etmeyi istiyor.Tasarımcı ana yemeğini kurgularken geçmişten günümüze kullanılan en eski ve baştan çıkarıcı pişirme tekniği olan odun ateşini, günümüz "Nouvelle Cuisine" 'in lezzet artırıcı malzemelerinden deniz kestanesi, sepia ve nadir bulunan değerli beyaz truff mantarı ile şık ve alımlı bir sıcaklık yaratmak için bir araya getiriyor. Bu yolda ilerlerken de yeni teknolojik aletlerin kullanıldığı bir ortamdan yararlanarak geleceğe de bir gönderme yapıyor.

"Entrée" koleksiyonunun ana renklerini siyah, beyaz, konyak, gri tonları ve ten rengi oluşturuyor. Bunun yanında kiremit tonları, metalik lila ve gri de çokça kullanılıyor. Fotoğrafik desenler kaim kış kumaşlarını farklı bir havaya sokarken, ipekler ve krepler ise simli mohair triko kazak ve aksesuarlarla modern bir görüntüye bürünüyor. Tasarımcının imzası olan garni biye detayları ve alışılagelmemiş renkleri bir arada kullanması ise geleneksel doğu ile modern batıyı bir araya getiriyor."Entrée" koleksiyonun imaj çekimleri ünlü fotoğrafçı Hakan Adil tarafından çekilmiştir.

Defile koreografisini moda dünyasının duayen ismi Uğurkan Erez, styling ise Hakan Öztürk tarafından yapılacaktır.

Koleksiyonun önemli tamamlayıcısı ayakkabılar İnci Deri sponsorluğunda üretilmiştir. Bu defilenin makyaj sponsoru "Avon Kozmetik", saç ise "Hakan Köse Difference"'dir. Grafik /web tasarımı" İlancılık 100", defile müziği ise "Jingleist" tarafından yapılmıştır.

JALE HÜRDOĞAN | MERCEDES-BENZ FASHION WEEK İSTANBUL SONBAHAR 2013 DEFİLESİNİN TÜM FOTOĞRAFLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>