>

MODA - STİL

Kar Spor İda Ultra Trail’de DYNAFIT Müjdesi!

Atletler tarafından atletler için geliştirilen giyim, ayakkabı ve ekipman markası DYNAFIT’in lansmanı Kar Spor İda Ultra-Trail’de yapıldı.
 
   
 
 
     

25 ülkeden yaklaşık 1489 kişinin katıldığı Kar Spor İda Ultra’da dağ sporları giyim, ayakkabı ve ekipmanlarının 72 yıllık önde gelen markası DYNAFIT’in lansmanı yapıldı. 72 yıl önce sektöre kayak botu üreterek adım atan DYNAFIT, Kar Spor distribütörlüğünde Türkiye’ye geldi. Gitgide popüler hale gelen dağ sporları ve patika yürüyüşüne artan ilgiye karşılık spor severlerin beklentilerini karşılayacak spor malzemeleri sunan DYNAFIT, rahatlığın ötesinde sürdürülebilirliği hedeflediği modellerle görücüye çıktı.

Kar Spor distribütörlüğünde Türkiye’de giriş yapan markanın lansmanı Kar Spor İda Ultra’da yapıldı. Kar leoparının dayanıklılığından esinlenen marka bu türün korunması için bağışlarda bulunmakla birlikte sürdürülebilirliğe katkı sağlamak için üretim süreçlerini baştan aşağı dönüştürüyor. İki kardeş mühendisin dağ sporlarına olan ilgisi neticesinde 1950 yılında temelleri atılan marka 1969 yılında DYNAFIT adı ile tescillendi. Kayak malzemeleri markası olarak kurulan DYNAFIT, başlangıçta kendini sadece kış sporlarına adadı.

Dağ sporcularının dayanıklılığını yılın 365 günü performans ekipmanlarıyla desteklemeyi hedefleyen markanın lansmanında Kar Spor Yönetim Kurulu Başkanı Selami Alaftargir, “Kar Spor” olarak dağ sporlarındaki uzmanlığımız ve gücümüzle ülkemizdeki dağların potansiyelini daha iyi değerlendirebilmek amacıyla dünyada Ultra Trail koşularının en iyi markasını sizlerle buluşturmak istedik. Bu yolda patika ve doğa koşularını dünyada destekleyen en kaliteli ürünleri sunan konforu ile sporcuların performans artışını sağlayan İtalyan markası DYNAFIT markası ile tanıştık.‘Atletler tarafından atletler için’ sloganı da DYNAFIT’e yatırım yapma kararımızda önemli bir rol oynadı. Bildiğiniz gibi Kar Spor da aynı Dynafit gibi bizzat sporcu girişimi… Ayrıca sporcuları destekleyen sosyal sorumluluk projeleri ve marka değerleri de Kar Spor ile oldukça benziyor. Dağ ve ultra trail sporcularının rahatı için hiç durmadan çalışıyoruz. Dynafit ile Türkiye’de ultra trail koşu kültürünü daha da büyütmek en büyük hedefiniz. Çok heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>