>

MODA - STİL

Kravat Seçiminin Püf Noktaları

Kravat tercihlerine yönelik tavsiyeler...
 
   
 
 
     

Kişiye özel dikimlerle karakteristik tasarımları kullanıcılarıyla buluşturan Milimetric’in kurucusu Kağan Gökalp, kravat seçiminde fark yaratacak ipuçları verdi. Fark yaratmayı seven erkekler için kravatın öne çıkan unsurlardan biri olduğunu belirten Gökalp, kravat seçimindeki en önemli detayların kullanılan malzeme ve renk olduğunu vurguladı.

‘Doğru seçilmiş bir kravat, standart bir kıyafetin bile havasını değiştirir o yüzden kravat konusunda asla kaliteden taviz verilmemelidir. Yüzde yüz ipekten yapılan kravatlar her zaman en iyi sonucu verir ancak kaşmir, keten ve pamuk da günümüzde çok tercih ediliyor. Kravat seçiminin bir diğer kilit noktası ise renkler. Kravat asla giyilen gömleğe yakın tonlarda olmamalı ya gömleğin birkaç ton koyusu ya da tamamen kontrast bir renkte olmalıdır. Kravat ne kadar kısıtlayıcı bir aksesuar gibi görünse de bu kontrast renk uyumundan dolayı aslında takım elbiselere özgürlük katar. Klasik bir takım elbise giyerken kravat ile kişiye özel bir tarz yaratılabilir ve olabildiğince dikkat çekici hale gelinebilir. Bunlara ek olarak geniş açılı yakalarda kravat düğümü kalın, dar açılı yakalarda da düğüm dar olmalıdır. Yüz şekilleri de göz önünde bulundurulduğunda yüz geniş ise düğüm sivri, yüz sivri ise düğüm geniş olmalıdır’ diyen Gökalp son olarak; ‘Kravatlar cep mendilleriyle kontrast, kol düğmeleriyle ise aynı renk ya da birbirine yakın tonlarda olmalıdır.’ önerisinde bulundu.

Aralarında Hıncal Uluç, Tuncay Özilhan, Ahmet Kural, Murat Cemcir, Ahmet Güneştekin ve Ertuğrul Özkök gibi tarzıyla adından sıkça söz ettiren pek çok ismi portföyünde barındıran Milimetric, usta terzileri ve kişiye özel çalışmalarıyla tecrübelerini erkeklerle buluşturmaya devam edecek.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>