>

MODA - STİL

Lycra® onda var...

Moda dünyası Lycra® öncülüğünde marka taklitçiliğine dur diyor! Ayrıntılar için tıklayın!
 
   
 
 
     
Lycra® öncülüğünde marka taklitçiliğine karşı verilen savaş giderek güçleniyor.

Marka taklitlerine açılan savaşta öncülüğü üstlenen moda dünyasının mucize ipliği Lycra®’nın tüm dünyada harekete geçirdiği ‘Lycra® Onda Var’ bilinçlendirme kampanyasının Türkiye ayağı, geçen sene Esma Sultan Yalısı’nda, dev markaların, en yeni Lycra®’lı koleksiyonlarının sergilendiği görkemli bir defileyle tüm dünya ile eş zamanlı olarak başlamıştı.

Hazırgiyimde "kalite"yi, sunduğu Lycra® etiketi ile garantileyen Invista, bu garantiyi sürekli kılmak ve tüketicilerinin yanı sıra üreticilerini de taklitlerinden korumak amacıyla geliştirdiği, dünyanın ilk marka testi ve tarama sistemi Lycra® BrandScan™’i de bu anlamlı gecede tanıtmış ve marka taklitçiliğine karşı savaşın startını vermişti. Şu an gelinen noktada üç yıl sürecek olan bu kampanyaya dünyanın pek çok yerinden 250’den fazla marka ve perakendeci katılıyor. Ayrıca kampanyaya, ortak marka iş birliği çerçevesinde Calvin Klein, Nike, Reebok, Triumph, Levis’s gibi moda sektörünün önde gelen markaları destekliyor.Invista Giyim Eşyaları Departmanı Global İletişim Direktörü Linda Kearns, üç yıl sürecek, 200 milyon dolar tutarındaki bir marka geliştirme yatırımı kapsamında 2003 ilkbaharında start verilen ‘Lycra® Onda Var’ adlı tüketici reklam kampanyasının son derece başarılı olduğunu belirterek şunları söyledi: "Dünyanın değişik yerlerinden 250’den fazla marka ve perakendeci, satış noktalarında konulu kampanya etiketi asılmış milyonlarca giyim eşyasıyla, ‘Lycra® Onda Var’ kampanyası kapsamındaki reklam ve tanıtım etkinliklerine katılmış bulunuyor."

Kampanya aralarında Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Hong Kong, Tayland, Çin ve Avustralya’nın da bulunduğu, kilit önem taşıyan perakende pazarlarında sürdürülüyor. Kampanyaya ortak marka işbirliği çerçevesinde katılan isimler arasında Asics, Benetton, Banana Moon, Calvin Klein, Daniel Faret, Fila, GapBody, Gemma, La Perla, Lee Jeans, Levi’s, Nara Camicie, Nike, Philippe Matignon, Reebok, Speedo, Triumph, Wolford ve Wrangler gibi giyim sektörünün önde gelen markaları yer alıyor.
Linda Kearns sözlerini şöyle tamamlıyor: "Lycra® benzeri olmayan bir ürün. Bu ürün kadın çorabından, mayoya, iç giyime kadar tüm vücudu saran giyimde gerçek anlamda bir devrim gerçekleştirdi; ancak markanın arkasında yer alan yüksek teknolojik tekstil bilimi, giyim sektöründe vücuttan uzak Lycra®’lı giyim konseptini de geliştirdi. Markanın tek başına kendisi de, giyime ayırt edici bir özellik kazandıran, tartışmasız bir yaşam tarzı çekiciliği de getiriyor. Amacımız 2004’te ve sonraki yıllarda bu potansiyeli sonuna kadar değerlendirmek ve gerek kendi ürünlerimize, gerekse müşterilerimizin işlerine daha fazla katma değer kazandırmak.’’


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>