>

MODA - STİL

Marcel Wanders Puma için tasarlıyor

PUMA’nın 2007 ilkbahar koleksiyonu için birbirinden şık ve elit aksesuarlara imza atacak olan Wanders, sıradışı tasarım harikalarıyla tüm dünyanın yakından tanıdığı ve takip ettiği bir usta.
 
   
 
 
     

Amaçlarının bir anlamda, PUMA’ya dışarıdan bakan bir tasarımcının farklı bakış açısını yakalayıp, birlikte yeni şeyler üretip, öğrenebilmek olduğunu vurgulayan PUMA’nın Global Marka Yöneticisi Antonio Bertone, dünyanın iki devinin farklı ve yepyeni ürünler tasarlamak için bir araya geldiğini ve Wanders’ın bu serüven sürecinde öncü ve ideal bir partner olacağını söyledi.

1996 yılında Droog Design için tasarladığı, ikonik sandalye ile tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başaran Marcel Wanders, 2005 yılında International Design Yearbook’a misafir editor olarak davet edildi ve aynı sene, Amsterdam’da büyük ilgi gören ‘Lute Suites’ adlı projede yer aldı. Bu gün Avrupa’da bulunan ünü tüm dünyaya yayılmış, çağdaş tasarım firmalarının sanat direktörlüğünü yapan Wanders, kazandığı ödüllerle tasarım dünyasına kısa sürede adını yazdırmayı başardı.

PUMA’ nın kültürleri değiştirmede güçlü bir iletişime sahip olduğunu söyleyen Marcel Wanders, yaratıcılığını yeni alanlarda denemeyi sevdiğini, daha büyük kitlelere ulaşacağı için mutlu olduğunu ve PUMA ile, birbirlerine değer katacaklarının inancını taşıdığını söyledi.

Dünyadaki tüm PUMA mağazalarında 2007 ilkbahar sezonunda satışa sunulacak olan “Marcel Wanders PUMA Koleksiyonu” 31 Ekim tarihinde Tokyo Tasarım Haftasında, Kasım ayında ise New York ve Amsterdam’da sergilenecek.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>