>

MODA - STİL

“Mercedes-Benz Celebrates Mehtap Elaidi”

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un altıncı sezonu, 12 – 17 Ekim 2015 tarihleri arasında Tarihi Bomonti Bira Fabrikası’nda gerçekleşecek.
 
   
 
 
     

Berlin, Sydney, Tokyo, Miami gibi dünyanın önde gelen moda haftalarının isim sponsoru Mercedes-Benz, isim sponsorluğunu üstlendiği tüm moda haftalarında olduğu gibi İstanbul’da da son beş sezondur bir tasarımcıyı belirleyerek, seçilen tasarımcının defilesini sunuyor.

Mercedes-Benz Türk etkinliğin altıncı sezonunda, Türk moda sektörünün değerli isimlerinden Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı Mehtap Elaidi’nin meslekteki 15. yılını kutluyor ve başarılı tasarımcının İlkbahar/Yaz 2016 koleksiyonunu sunuyor.

“Mercedes-Benz celebrates Mehtap Elaidi” defilesi, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 14 Ekim akşamı saat 20:00’da gerçekleşecek. Mercedes-Benz Türk’ün desteğiyle “Ya-Ya!” isimli İlkbahar/Yaz 2016 koleksiyonunu sunmaya hazırlanan Mehtap Elaidi, “Markamın 15. yılının, modaya sahip çıkmayı şirket değerlerinden biri olarak benimsemiş olan Mercedes-Benz tarafından kutlanması benim için büyük bir sevinç kaynağı. Büyük bir heyecanla hazırlandığımız 15. yılımızın ikinci defilesinde Mercedes-Benz Türk’ün desteğiyle sorumluluğumuz daha da artıyor.” sözleriyle işbirliğinden duyduğu mutluluğu ifade etti.

Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Türkiye Direktörü Şükrü Bekdikhan ise “Mercedes-Benz Türk olarak Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un ilk sezonundan bu yana farklı projeler çerçevesinde sektörün yaratıcı isimlerine destek vermeyi sürdürüyoruz. 5 sezon boyunca aralıksız olarak genç ve yetenekli tasarımcıları destekleyerek, Özlem Kaya, Zeynep Tosun, Gül Ağış, Hande Çokrak ve Gülçin Çengel’in defilelerini “Mercedes-Benz presents” projesi ile sunduk. 6. sezonumuzda, Türk moda sektörünün gelişmesine ve Türkiye’de bir moda kültürünün yaratılmasına büyük emek vermiş, uluslararası alanda Türk modasını başarıyla temsil eden ve bugün dünyanın farklı noktalarında koleksiyonlarını moda severlerle buluşturan Mehtap Elaidi’nin 15 yıllık serüvenini onurlandırarak “Mercedes-Benz celebrates Mehtap Elaidi” defilesini sunuyoruz. Mercedes-Benz markasının sahip olduğu değerleri, markasının bu uzun yolculuğunda bizimle paylaştığına inandığımız Mehtap Elaidi’yi kutlayarak başarılarının devamını diliyoruz.” sözleriyle düşüncelerini dile getirdi.

Mehtap Elaidi, “Ya-Ya!” isimli İlkbahar/Yaz 2016 koleksiyonunda çocukluktan başlayıp yetişkinliğe uzanan bir serüveni anlatıyor. Kimliğindeki maskülen unsurları bu sezon fırfır ve volan detaylarına bırakan tasarımcı daha çocuksu bir kadın silueti sunarken, her sezon koleksiyon ilhamından yola çıkarak isimlendirdiği beyaz gömleklerine bu sezon kız çocuk isimleri veriyor. Neon pembe renklerde başlayan seyahat, kristal ve payet detaylarıyla dikkat çekiyor. 2000 yılında kendi markasını kuran Mehtap Elaidi, 2003’ten beri uluslararası moda fuarlarına katılıyor. Büyük ilgi gören koleksiyonları Türkiye’de kendi mağazası dışında Beymen, Brandroom, Gizia Gate ve Midnight Express’te, dünyada ise Lübnan, Kuveyt,

Dubai, Bahreyn, Suudi Arabistan, Fransa, İspanya gibi ülkelerde satışa sunuluyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>