>

MODA - STİL

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul Pazartesi Günü Başlıyor

Yılda iki kez moda rüzgarını Türkiye’ye taşıyan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 5. sezonu başlıyor.
 
   
 
 
     

16-21 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek organizasyon defileler, sunumlar, moda konuşmaları, özel sürprizler ve renkli partilerle tüm katılımcılara dopdolu bir program sunacak. Bu sezon Tophane’deki Antrepo 1 ve Antrepo 7’de gerçekleşecek olan Türkiye’nin en önemli moda etkinliği yine dünya standartlarında bir prodüksiyon ile davetlilere heyecan verici bir moda haftası deneyimi yaşatacak.

Dünya çapında sponsorluğunu üstlendiği moda haftalarında her sezon yeni bir moda kampanyası sunan Mercedes-Benz, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un beşinci sezonunda sürüş dinamikliği, yarış otomobili performansı, segmentine yepyeni standartlar getiren verimliliği ile günlük kullanıma uygun fonksiyonelliği bir arada sunan Mercedes-AMG GT ile gerçekleştirdiği moda kampanyasını moda severlerle buluşturacak. Mercedes-Benz Sonbahar/Kış 2015 moda görsel kampanyası, ünlü yazar Ernest Hemingway’in torunu oyuncu ve model Dree Hemingway’i Mercedes AMG Petronas pilotları Lewis Hamilton ve Nico Rosberg ile bir araya getirerek dinamik, tutkulu ve elegan bir estetik sunuyor.

Dünyanın bir numaralı lüks roadster’ı ünvanına sahip Mercedes-Benz SL modelinin en yüksek performanslı versiyonu olan SL 63 AMG, moda dünyasıyla da ortak paydada buluşan kusursuz tasarımı, kalitesi, iddialı tarzı ve benzersiz konforu ile etkinlik boyunca Antrepo 1’de modaseverlerin beğenisine sunulacak. Ayrıca yıllardır değişmeyen ikonik dış tasarımı ve iç mekanda sunduğu en son teknoloji ile büyük ilgi gören Mercedes-Benz G-Serisi de etkinlik alanı girişinde davetlileri karşılayacak.

Mercedes-Benz Türk, uluslararası arenadaki moda ağını değerlendirerek bu yıl ilk kez katıldığı global değişim programı çerçevesinde Mart 2014’te desteklediği başarılı tasarımcı Gül Ağış’ın Sonbahar 2015 koleksiyonunu, Şubat 2015’te Mercedes-Benz Fashion Week Madrid’te, “Mercedes-Benz presents Lug Von Siga” adıyla sundu. Mercedes-Benz’in uluslararası moda değişim programının ikinci aşaması olarak ise, başarılı İspanyol tasarımcı David Catalan, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da Sonbahar 2015 koleksiyonunu moda severler ile buluşturacak. “Mercedes-Benz presents David Catalan” ve Mercedes-Benz’in bu sezon desteklemek üzere seçtiği yetenekli tasarımcı Gülçin Çengel’in “Mercedes-Benz presents Gülçin Çengel” defileleri, 20 Mart Cuma günü saat 20:00’da podyumda olacak. Ayrıca Mercedes-Benz Türk’ün 3 sezondur devam ettirdiği, “Mercedes-Benz presents” defilesinin kulis fotoğraflarının bir koleksiyon kitabı haline getirildiği “Backstage Entrance” projesi, bu sezon başarılı fotoğrafçı Mustafa Nurdoğdu ile devam edecek.

Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Türkiye Müdürü Şükrü Bekdikhan, yeni sezon için görüşlerini şöyle dile getirdi; “Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, her sezon daha da güçlenerek hem uluslararası arenada dikkatleri üzerine topluyor, hem de Türk tasarımcılarının sesini global ölçekte duyurmalarına büyük katkı sağlıyor. İstanbul’un sahip olduğu moda enerjisini, dünya standartlarında bir etkinlikle uluslararası alana taşımanın yanı sıra, Türk modasının yetenekli isimlerini global ölçekte desteklemeyi sürdüreceğiz. Öte yandan bu sezon ilk kez uluslararası bir tasarımcının koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’a taşımanın heyecanı içerisindeyiz. Bu sezon ünlü İspanyol tasarımcı David Catalan, Gül Ağış ile Şubat ayında Madrid’te katıldığımız uluslararası değişim programımız kapsamında Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da Sonbahar 2015 koleksiyonunu İstanbul ile buluşturacak. Tüm bu yenilikler ve gelişen sektör ile yeni sezonu karşıladığımız için mutlu ve gururluyuz.”

Tasarıma verdiği önem ve stil sahibi otomobilleriyle moda dünyası ile ortak değerleri paylaşan Mercedes-Benz, her sezon olduğu gibi bu sezon da Antrepo 1 alanında konumlanacak Mercedes-Benz Lounge’ta seçkin davetlilerini ağırlayacak.

Mercedes-Benz Lounge misafirleri ayrıca Mercedes-Benz Türk’ün bu sezon desteklediği tasarımcı Gülçin Çengel’in İlkbahar 2015 koleksiyonundan parçaları alanda keşfetme fırsatı bulacaklar. Defile ve sunumların gerçekleşeceği Antrepo 7 alanında ise geçtiğimiz üç sezonun “Mercedes-Benz presents” defilelerinin kulisinde Onur Dağ’ın kadrajına giren fotoğraflardan oluşan üç “Backstage Entrance” koleksiyon kitabı sergilenecek.

Mercedes-Benz Moda Haftası Araçları da her sezon olduğu gibi yine yollarda olacak. 20 adet Mercedes-Benz C-Serisi otomobil, özel davetlilerin hafta boyunca etkinlik alanına ulaşımını sağlayacak.

Zarafet, stil, yenilik ve mükemmelliğin sembolü Mercedes-Benz, moda dünyası ile ortak değerlerini Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul aracılığıyla tüm moda camiasıyla paylaşmayı sürdürüyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>