>

MODA - STİL

Mezuniyet Elbisenizi Seçmenin Dört Ana Kuralı

Mezuniyet gecesinde göz kamaştırmak istiyor ama o kusursuz elbiseyi bir türlü bulamıyor musunuz?
 
   
 
 
     

Morhipo MAG ekibi gecenin en güzel kızı olabilmeniz için mezuniyet elbisesi seçerken adım adım ne yapmanız gerektiğini paylaşıyor.

Mezun olmaya çok az bir zaman kaldı! Mezuniyet gecesini unutulmaz kılmak için en güzel elbiseyi, en doğru makyajı ve en rahat ayakkabıları seçmek gerekiyor.

İşte Morhipo MAG ekibinin hazırladığı doğru elbiseyi seçmenin dört kuralı!

Klasik mi modern mi?

Öncelikle nasıl görünmek istediğinize karar vermelisiniz. Klasik bir elbiseyle risk almadan geceye hazırlanmak size zaman kazandırır. Örneğin, küçük siyah elbiseyle birlikte fark yaratacak aksesuarlar kullanarak klasik ve şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Eğer trendlerin sıkı takipçisiyseniz o zaman biraz daha derin araştırmalar yapmanız gerekiyor. Renkli veya desenli elbiseler giymek isterseniz, ayakkabılarınızın ve aksesuarlarınızın daha nötr renklerde olmasına dikkat etmelisiniz. Büyük çiçek desenli elbiseler her zaman zarif bir görünüm elde etmenizi sağlar. Yazın trend renklerinden pembe, sarı ve turuncuyu tercih edebilirsiniz. Sezonun volanlı modellerine de göz atmak isteyebilirsiniz.

Uzun mu kısa mı?

Mezuniyet kıyafetinizi hayal ettiğinizde gözünüzde canlanan elbise uzun mu kısa mı? Eğer boyunuz çok uzun değilse, uzun elbise giymek sizi daha kısa gösterebilir. Aynı şekilde eğer çok uzun boyluysanız, tek parça yerine iki parçalı tasarımlara yönelebilirsiniz. Kısa veya uzun dışında bir alternatifiniz daha olduğunu unutmayın! Diz hizasının altında kalan midi boy etekler veya elbiseler mutlaka radarınızda olmalı. Özellikle metalik tasarımları inceleyin.

Doğru Cilt Tonu Nasıl Bulunur?

Mükemmel bir görünüm için cilt renginizle uyumlu bir elbise seçmeniz çok önemli. Eğer çok beyaz ya da çok esmer tenliyseniz, cilt alt tonunuz da pembe ya da mavi olur, soğuk da diyebiliriz. Dolayısıyla keskin renkleri kullanmakta özgürsünüz; lacivert, fuşya ve siyah elbiseler tam size göre. Eğer açık renkleri kullanmak istiyorsanız, pastel tonlar yerine buz mavisi gibi renkleri kullanmaya dikkat edin. Bej veya altın yerine metalik gümüş ve griyi deneyin. Eğer pembe-beyaz bir cildiniz varsa, yine mavi ya da pembe alt tonlara sahipsiniz demektir. Sarışınsanız veya açık kahverengi saçlar ve açık renk gözleriniz varsa; pastel ve yumuşak doğal tonlar üzerinizde harika görünür. Gül rengi, bebek mavisi, lila gibi renklere yönelmeye çalışın; turuncu ve siyah gibi renklerden uzak durun. Kızıl-kahve saçlarınız ve renkli ya da açık kahverengi gözleriniz varsa, cilt alt tonunuz da sıcak renklerden oluşuyordur. Taba, bej, turuncu, altın ve koyu kahverengi sizin için mükemmel seçimler olabilir. Bunun yanında lacivert gibi koyu renklerden kaçınmalısınız.

Eğer cilt alt tonunuzu tam olarak kestiremiyorsanız, bileklerinizdeki damarları inceleyebilirsiniz. Eğer mavi gibi görünüyorlarsa soğuk, yeşil gibi görünüyorlarsa sıcak alt tonlara sahip olduğunuz anlamına gelir.

Vücut tipinize göre elbisenizi seçin

Bazı kesimler bazı vücut tiplerine daha uygun olsa da, her vücudun içinde harika görüneceği bir elbise mutlaka var. Eğer armut tipi vücuda sahipseniz, yani beliniz ince ve kalçanız genişse; ince belinizi vurgulayacak A kesim etek ya da elbiseleri tercih edebilirsiniz. Vücudunuz ince ve düz bir şekle sahipse, kıvrımlı bir görünüm oluşturmak için bel ya da göğüs hizasında kuşak ya da kemer kullanabileceğiniz tasarımları inceleyin. Dilerseniz V yaka bir elbiseyle dikkati göğüs hizasına çekebilirsiniz.

Eğer büyük göğüslere sahipseniz ve bu nedenle belinizden itibaren ters üçgen şekle sahip bir vücudunuz varsa, geniş askılı elbiseler giyebilirsiniz. Büyük kolyelerle eğlenceli görünümler yaratabileceğinizi de unutmayın! Vücudunuz minyonsa, kısa elbiseler, dikey çizgiler ya da asimetrik kesimler ideal elbisenizin kilit kelimeleri!

Kum saati şeklinde bir vücudunuz varsa şanslısınız! Kalça ve göğüsleriniz büyük, beliniz ince olduğunda size uymayacak kesim zor bulunur. Elbiseleriniz vücudunuzun alt ya da üst tarafını öne çıkarmadan dengeli olmalı. Vücudunuz elma şeklindeyse belinizi gizleyecek, bacaklarınızı ortaya çıkaracak tasarımlara şans verebilirsiniz.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>