>

MODA - STİL

Modacı Zeynep Tunuslu Tasarımlarıyla Akay Gelinlik’te

Akay Gelinlik, ünlü moda tasarımcısı Zeynep Tunuslu ile çok özel bir koleksiyon oluşturdu.
 
   
 
 
     

Tunuslu, 1974 yılından bugüne tam bir terzihane olarak hizmet veren Akay için “Düş Bahçeleri Yanılsamaları” isimli bir koleksiyon hazırladı.

Yaz sezonu için romantik gelinliklerin ağırlıkta olduğu tasarımlara imza atan Akay Gelinlik, Zeynep Tunuslu’ nun özel koleksiyonuyla birlikte çok farklı modelleri Nişantaşı butiğinde gelin adaylarının beğenisine sunuyor.

Koleksiyonunun çizgisini “Ormanın kuytularında gezen perilerin, gölgenin ve ışığın yanılsamaları” olarak nitelendiren Tunuslu, koleksiyonunda beyaz renge alternatif olarak pembe, şeftali, bej, fildişi, inci gibi yumuşak tonları uçuşan tüllerle kullandığını belirtiyor.

“PROFESYONEL TERZİLERİN DİKİŞLERİYLE TASARIMLARIM KUSURSUZ OLUYOR”

Akay’ın profesyonel terzileri tarafından özenle hazırlanan koleksiyon, Zeynep Tunuslu’ nun tasarımlarına da özel bir anlam katıyor. “Akay markası her yaptığı gelinliğe gösterdiği aynı özen ve titizlikle gelinlik dünyasında liderliğini koruyor. Böylesine güçlü bir markanın içinde yer almak bir tasarımcı olarak hayali kurulan malzemelere kolayca ulaşmanın yanı sıra profesyonel terzilerin usta dikişleri ile tasarımlarım da kusursuzluğa ulaşıyor” ifadesini kullanan ünlü tasarımcı, Akay için özel tasarladığı koleksiyonu da şöyle anlatıyor:

“İnce siluetler romantik tüllerle derinlik kazanırken, özel işlemeli sırt detayları göze çarpıyor. Tanrıçalara öykünen ipek şifon drapeler, altın işlemeler özellikle kumsal düğünleri için düşünüldü. Üç boyutlu danteller, inci işlemeli ufak kol detayları 40’lı yılların Gatsby tarzı, Vintage etkisindeki gelinlikler, saç süslemelerindeki kristaller, incilerle eski dönemleri yansıtıyor. İpek şantung, organze gibi volümlü kumaşlarla oluşturulmuş görkemli kuyruklar ve beli vurgulayan korsajlı kesimlerle de finalde kontesler sahnedeki yerini alıyor.”

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>