>

MODA - STİL

Modanızı Renkler Belirlesin!

Kendinize en çok yakışan renkleri bulmak için bu ipuçlarına kulak verin…
 
   
 
 
     

Her renk farklı insanda farklı etkiler yaratır. Kırmızı bazılarında doğal dururken bazılarında hoş görünmeyebilir…

SARIŞIN, RENKLİ GÖZLÜ VE BEYAZ TENLİ OLANLAR

Maviler, yeşiller, özellikle kızıl saçlıysanız harika duracaktır. Pembenin her tonu hatta morlar sizin için idealdir. Koyu kırmızılar, gri ve tonları. Eğer keskin yüz hatlarınız varsa, siyah size çok yakışacaktır… Fakat sarının her tonundan kesinlikle uzak durmalısınız, aksi halde civciv gibi görünebilirsiniz. Turuncu ve tonları, krem rengi, bej ve beyazın tonları.

Makyaj yaparken de gümüş ve mavi renkleri tercih edebilirsiniz. Yine aynı şekilde aksesuarda da beyaz altın ve gümüş takılar size çok yakışacaktır.

BEYAZ TENLİ VE KOYU RENK SAÇLARI OLANLAR

Koyu ve baskın maviler, pembeler ve kırmızılar, özellikle de parlak görünümlü renklerse kesinlikle kullanmalısınız. Kontrast renkler, haki yeşil, siyah… Fakat, yeterince kontrast olmayan pastel renkler sizi daha da solgun gösterecektir. Kahverengi ve bej, beyaz uzak durmanız gereken renkler.

Makyaj yaparken kahverengi gibi pastel renkler yerine daha sıcak renkleri tercih edebilirsiniz. Aksesuarda da renkli taşlı veya altın takılar tam size göre.

KOYU TENLİ VE AÇIK RENK SAÇLI OLANLAR

Bej rengi ve tonları size uyar. Ama en çok şampanya rengini tavsiye ediyoruz. Yeşiller, kahverengi ve tonları, turuncular, kırmızılar. Fakat siyah renk sizi açmaz. Olabildiğince az kullanmaya çalışın. Kestane rengi, elektrik mavisi, beyaz.

Makyajda ise; bronz ve bej tonları makyaj size çok yakışacaktır. Altın renkli aksesuarları kullanabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>