>

SAĞLIKLI YAŞAM

Spor Cinsel Hayatı Uzatıyor

Gençsiniz ve şimdiden seks hayatınızı ne kadar renkli geçirirseniz o kadar iyi olduğunu düşünüyorsunuz.
 
   
 
 
     

Çünkü siz yaşlandığınızda cinsel hayatınızın da biteceğine inananlardansınız. Lütfen tekrar düşünün, çünkü hayatınızda spora yer verdiğiniz oranda cinsel hayatınız da uzuyor.

Bu şekilde 50 yaşının üzerinde bile cinsel yaşamı hala oldukça aktif olan kişiler var. Yaşı 50-59 arasında değişen erkeklerde yapılan bir araştırmaya göre yüzde 90'ının hala düzenli bir cinsel yaşamı var.

Bunların yüzde 46’sı haftada 1-2 kere cinsel ilişkiye girerken, yüzde 28’i 3 ya da daha fazla sayıda cinsel ilişkide bulunuyorlar. Doğal olarak yaş biraz daha ilerleyince bu rakamlarda da biraz düşüş oluyor fakat sandığınız kadar değil.

70 yaş üzerindeki erkeklerin yüzde 78’i cinsel anlamda hala aktifler. Bunların yüzde 35’i haftada 1-2 defa cinsel ilişkide bulunuyorlar. Hatta %18’i haftada 3 ya da daha fazla sayıda cinsel ilişkide bulunmak için zamanlarının ve yeteneklerinin olduğunu söylüyor.

Ancak uzmanlar hemen hatırlatıyorlar. Zamanında yapacağınız spor ve egzersizlerin kalbiniz ve akciğeriniz kadar cinsel sağlığınıza etkisi de çok büyük.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>