>

MODA - STİL

Modası Geçmeyen Bir Kariyere Atılan İlk Adımlar İma’dan Geçiyor!

İstanbul Moda Akademisi’nin 2012 şubat dönemi eğitim programları kayıtları başladı...
 
   
 
 
     

Modayı 360 derece ele alarak uluslararası standartlarda, global bir anlayışla modanın merkezi Nişantaşı’nda eğitim veren İstanbul Moda Akademisi’nin Şubat 2012 eğitim dönemi başlıyor.

İMA hafta içi ve haftasonu, esnek saatlerde devam eden eğitim programları ile moda alanında kariyer yapmak isteyenlere; moda tasarımından moda editörlüğüne, perakende yönetiminden görsel mağazacılık ve vitrin tasarımına, moda fotoğrafçılığından stylinge kadar modayı tüm yönleriyle ve disiplinlerarası bir bakış açısıyla ele alan birçok eğitim seçeneği sunuyor.

Modanın temas ettiği her alanda kendini yetiştirmek isteyenler için farklı içeriklerde kurgulanan eğitimler yurt içinden ve yurt dışından gelen birbirinden değerli eğitmen kadrosu tarafından veriliyor. Teorik olduğu kadar pratik anlamda da çok kuvvetli olan eğitim programlarında tanınmış moda tasarımcılarıyla ve sektörün önde gelen firma işbirlikleriyle yapılan renkli bir çok proje yer alıyor. Bu projeler sayesinde öğrenciler sektörle tanışırken kendilerini de sektöre tanıtırak iş hayatına kolaylıkla geçiş yapabilme fırsatı yakalıyor.İMA’nın akademik eğitimlerinden biri olan ‘’Moda Portfolyosu Hazırlık Programı’’, Şubat ayında 3 aylık versiyonu ile sketchbook hazırlama, grafik, transformasyon, fotoğraf gibi temel tasarım prensiplerinin yanı sıra renk kullanımından malzeme seçimine, renk, tema ve kumaş panoları hazırlama metotlarından, photoshop uygulamaları ve çizim tekniklerine kadar tüm portfolyo süreçlerini deneyimletiyor. Alacakları moda ve tasarım eğitimine sağlam bir altyapı oluşturma ve kendi görsel kimliklerini bulma konusunda öğrencilere yardımcı oluyor. Cumartesi günleri devam eden program, yurt içi ve yurt dışı üniversitelerin Güzel Sanatlar Bölümleri’ne girmek isteyenlere de ciddi bir referans niteliğinde.

Uzun süren eğitimlere zaman ayıramayanlar ve modanın farklı alanlarına ilgi duyanlar için ise; moda, tasarım, sanat, lifestyle ve trend gibi konular üzerine çeşitli seminer, panel ve etkinliklere ev sahipliği yapan İMA’nın birbirinden farklı konularda, 40’ın üzerinde planladığı workshoplar da sene boyunca devam edecek.

Hazırladığı güçlü eğitim programları, renkli ve keyifli workshopları ile 2012 yılına oldukça hızlı bir giriş yapan İMA, bu sene de her Cuma, 15:00 ve 17:00 saatleri arasında gerçekleşen ‘’Tanıtım Günleri’’ne devam ediyor. Katılımcılar, moda alanında kendilerini parlak bir kariyere taşıyacak eğitim programları hakkında bilgi sahibi olup, sorularına yanıt bulurken diğer yandan da son teknolojiyle donanmış eğitim ortamını gezme fırsatı yakalıyor. 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>