>

MODA - STİL

New York’ta Kutoğlu imzası

Ünlü modacı Atıl Kutoğlu, New York Moda Haftası çerçevesinde Bryant Park’ta kurulan dev çadırda, 2007 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu sergiledi.
 
   
 
 
     

Genç modacı Atıl Kutoğlu’nun 50 parçalık koleksiyonunu, aralarında Çek asıllı “top model” Karolina Kurkova’nın da bulunduğu mankenler tanıttı. Defile başta uluslararası medya kuruluşları, moda çevreleri ve ünlüler olmak üzere 1500 kişi tarafından izlendi.

Kutoğlu, “New York gibi yoğun rekabetin yaşandığı bir yerde ve zor beğenen moda insanlarında bu olumlu etkiyi yaratmak ve Türk modasını uluslararası platforma taşımak beni mutlu etti” diye konuştu.

Başarısını Türkiye’den aldığı esintiye bağlayan Kutoğlu, “Bu koleksiyonu, çocukluğumdaki Bodrum tatillerinden, Silivri’de yazlığımızda geçirdiğimiz günlerden esinlenerek hazırladım. Türkiye’nin Ege ve Marmara sahilleri, denizi ve kültürü benim için her zaman büyük bir ilham kaynağı oluyor, çünkü hepimiz çok zengin bir kültürün çocuklarıyız” dedi.

Son koleksiyonunda Avusturya’nın başkenti Viyana’da 20. yüzyılın başlarında ortaya çıkan sanat akımlarından da etkilendiğini belirten Kutoğlu, o dönemin esintilerini Bodrum etkileriyle buluşturduğunu belirtti.
Kutoğlu, defilesinde seçtiği uçucu tonlar ve romantik çizgilerle ilgili olarak da “Kreasyonlarımda koyu ya da karanlık siluetleri pek tercih etmiyorum. Ben modayı, kadınlar için zevk ve mutluluk vesilesi olan bir oyun gibi görüyorum. Mutlulukla giyilecek ve içinde kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak kıyafetler hazırlamayı hedefliyorum” diye konuştu.

Koleksiyonunu Turquality kapsamında tanıttığını hatırlatan Kutoğlu, yılda iki kez New York’ta yaptığı defilelerin, Türk modasının ve ürünlerinin tanıtılmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Kutoğlu, “Burada 20 dakikalık bir gösteri, beni ve Türk modasını dünyanın her yerine taşıyor. Bugünkü defile benim için iyi bir sınavdı. Herkes çok beğendiğini söylüyor, dolayısıyla kendim ve Türkiye için çok iyi bir sonuç aldım” ifadesini kullandı.

ÜNLÜLER KATILDI
Defileyi, Türkiye’nin New York Başkonsolosu Ömer Önhon, New York Kültür ve Turizm Ataşesi Meltem Önhon, Ticaret Ataşesi Tuba İçen, Türkiye’nin BM misyonundaki pek çok diplomat, Türk ve dünya sosyetesinin ünlü isimlerinden Ender Mermerci, Demet Sabancı-Cengiz Çetindoğan çifti, Ivana Trump, Michelle Herbert, Jane ve Berry Bloomingdale, Vogue gibi önemli moda dergilerinin editörleri ve büyük mağazaların temsilcileri izledi.

ntvmsnbc


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>