>

MODA - STİL

Nike Air Vapormax ile Yeni “Air Max Day” Koleksiyonu

1979 yılında Air Tailwind modelinin çıkışından bu yana “Air” taban Nike’ın vazgeçilmez bir parçası oldu.
 
   
 
 
     

İlk sekiz yıl görünmüyor fakat hissediliyordu. Ardından 1987 yılında Air Max ile görünür hale geldi. Air serisinin ateşi hızlı bir şekilde koşu pistlerine, basketbol parkelerine, antrenman sahalarına ve tenis kortlarına sıçradı. Nike’ın Air serisi aynı zamanda tüm dünyada popüler bir yaşam tarzı haline geldi. Doğduğu tarihin üzerinden 30 yıl geçmişken Air Max hala değişmeye ve yenilikler ile şaşırtmaya devam ediyor.

26 Mart 2017'de Air inovasyonunu yepyeni boyutlara taşıyan ayakkabının, yani Air Max 1'in 30. yılı kutlanacak. Mart ayı boyunca Air Max Day’e özel retro ve yenilenen ikonik modellerden oluşan Air serisi, Nike’ı yaşam tarzı ile birleştirenlere hitap edecek. Uzun zamandır beklenen Nike Air VaporMax'in de dahil olduğu bu yepyeni seri, Air koleksiyonunun gücünü yansıtıyor.

Nike Air Max 1 Anniversary

Her şey Air Max ile başladı. İlk kez 1987'de tanıtılan Air Max 1, tüm dünyaya görünür Nike Air yastıklama teknolojisini tanıttı. Tinker Hatfield'in tasarımı üç farklı ikon niteliğinde renk seçeneğiyle piyasaya sunuldu. Bu klasik modeller kırmızı-beyaz, gri-beyaz ve beyaz-mavi-gri renk modellerinden oluşuyordu. Şimdiyse bu ikon niteliğindeki ürün sabırsızlıkla beklenen bir modelle geri dönüyor.

Women’s Nike Air Max Jewell

Air Max Plus'tan ilham alan Nike Air Max Jewell, Air Max'in kadınlara özel ikinci modeli.

Nike Air Max 90 Ultra Flyknit

Air Max 90 OG, özellikle canlı kızıl ötesi rengi sayesinde fazlasıyla göz alıcı. Air Max 90 Flyknit'teki iki yeni özellik bu ikonik silueti daha da hafif hale getiriyor. Flyknit üst bölüm esnekliği artırırken orta taban üstün konfor sunuyor.

Nike Air Max 1 atmos Elephant

Air Max 1 atmos, Air Max Day 2016 Vote Back kampanyasının kazananını oldu. Bu çalışma sonunda ortaya çıkan üründe açık yeşil renkli Swoosh logosunu ön plana çıkarmak için zarif bir renk bloğu kullanıldı. Ünlü Japon markası Atmos ile yapılan işbirliği ile hayata geçirilen bu siluet, aynı zamanda ilk kez 2006'da piyasaya sürülen “Zoo Pack" serisinin de bir parçası.

Nike Air Max LD-Zero

Efsanevi streetwear tasarımcısı Hiroshi Fujiwara tarafından Air Max Day 2016 için üretilen LD-Zero, bu kez 70'li yıllara ait Nike LD1000’den esinlenen üst tasarımla ve 2006'da çıkan ve Air Max 2014 için yenilen 360 Air Max ünitesini buluşturuyor. Sonuç, klasik tarzı modern konforla birleştiren orijinal bir tasarım.

Nike Air Max 1 Master

Air Max tarihinin en beğenilen siluetlerine ait detayların kullanıldığı bu kombinasyonda Air Max 1 Master, pek çok farklı özelliği bir araya getiriyor. Bu ayakkabıda orijinal kırmızı parmak ucu bölümü ve çok sevilen "Safari" baskısı gibi Nike’ın klasik figürlerine saygı duruşu niteliğinde ayrıntılar yer alıyor.

Nike Air Max 1 Ultra 2.0 LE


Air Max 1 Ultra 2.0, Air Max 1'in 30 yıllık geçmişini kutlamak yeniden piyasaya çıkıyor. Bugüne kadarki en yenilikçi Air Max 1 olarak tanınan bu ayakkabının içi ultra taban sistemi, ayakkabıyı bugüne kadarki en hafif Air Max modellerinden biri haline getiriyor. Ayakkabının dil kısmındaki “3.26” yazısı, orijinal versiyonun yıldönümüne gönderme yapıyor.

Nike Air VaporMax


Air’in yeniden doğuşuna hoş geldiniz. Tümüyle yenilenen Air yastıklama sistemi ve esnek Flyknit ile Nike Air VaporMax, Air tabanın 30 yıl önce sunduğu yeniliği canlandırarak dönüşümün temsili olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor.

İkon niteliğindeki bu yıl dönümünün şerefine piyasaya sürülen bu silüetlerde, bazı sürprizler de dahil olmak üzere pek çok yeni özellik yer alacak. Satışa sunulan modelleri www.nike.com ‘dan takip edilebiliyor.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>