>

MODA - STİL

Özgürlüğün Tutkulu Dansı: Fun Fatale

Belma Özdemir, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul Sonbahar 2015’te moda takipçileriyle buluşuyor.
 
   
 
 
     

Tasarımlarıyla ilk kez Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da yer alan Özdemir’in yeni koleksiyonu; ilhamını 60’lı ve 70’li yıllar ile seyahat tutkusundan alıyor.

Belma Özdemir, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul Sonbahar 2015 kapsamında, bitmek bilmeyen enerjisini, çalışma disiplinini ve heyecanını kaybetmeden çalıştığı 25 yıla yakın süre içinde edindiği birikimi, Fun Fatale adını verdiği bir koleksiyonla moda takipçilerine ulaştırmayı hedefliyor.

Tasarımcının Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar 2015'te sunmak üzere hazırladığı Fun Fatale koleksiyonu, ilhamını 60 ve 70'lerden, müzik, dans ve seyahat tutkularından alıyor.
 


Yaşamın daha eğlenceli bir hale geldiği, dünyanın özgürlüğüne kavuştuğu yılları yansıtan koleksiyon tatlı sarı bejlerden kemik ve grilere, narçiçeği ve pembe tonlarından siyahlara uzanıyor.

Fun Fatale Belma Özdemir'in dünyanın pek çok yerine yaptığı seyahatlerin bir yansıması olarak ortaya çıkıyor. Koleksiyonda görülen Kuzey Amerika yerlilerine ait yılan ve dalga gibi figürler de bu yansımalardan birkaçı.

Tasarımcı Fun Fatale koleksiyonunu göz alıcı detaylar, gelenek dışı ve kışkırtıcı çağrışımlar, farklı malzeme birleşimleri, kesim-kup kontrastları ve hareketliliğin yalın formlarla oluşturduğu ahenk olarak nitelendiriyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>