>

MODA - STİL

Palto alırken

Dışarı çıktığımızda soğukla aramızdaki tek koruyucu kalkan olan paltolarımız belki de en fazla kullandığımız ve bu yüzden de en çabuk eskiyen giysiler arasında. Peki yeni bir palto alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini biliyor muyuz?
 
   
 
 
     
Kış aylarında pek sevmesek de kalın giysiler giymek zorundayız. Özellikle dışarı çıkarken bizi soğuktan koruyan yegane kalkan olan paltolarımız belki de en çabuk eskiyen kışlık giysiler arasında. Bu yüzden uzun ömürlü olmaları gerekiyor. Kendimize göre modaya uymak da işin içine girince palto seçimi de iyice zorlaşıyor.

Palto alırken ilk yapılması gereken şey satın alınacak olan paltonun boyuna karar vermek. Diz altı mı, diz üstü mü?

Diz altı paltolar genellikle orta yaşın üzerindeki insanlar tarafından tercih ediliyor. Bu paltolar kısa boylu kişileri daha da kısa gösterdiği için sadece uzun boylular bu tür paltoları giymeli. Diz üstü paltolar ise daha çok gençler tarafından tercih ediliyor. Kış günleri için diz altı paltolar kadar uygun olmasalar da iyi dikilmiş bir diz üstü palto vücudunuzu daha iyi kavrayarak size daha estetik bir görüntü kazandırabilir.

Kumaşın kalitesine dikkat!

Paltonun tek sıra düğmeli mi yoksa kruvaze mi olacağı da dikkat edilmesi gereken bir nokta. Her ne kadar üç beş yılda bir kruvaze modeller demode olsa da sonra tekrar moda oluyorlar. Üstelik kruvaze paltolar rüzgara ve soğuğa karşı daha iyi koruma sağlıyor. Tek sıra düğmeli paltolar ise kruvazeden farklı olarak, düğmeleri iliklenmeden de giyilebildiği için daha kullanışlı. Ayrıca kruvaze modellere göre daha modern ve spor. Kilo problemi olanlar, vücudu daha ince gösterdiği için, tek sıra düğmeli paltoları tercih etmeli.

Palto seçerken en fazla dikkat etmeniz gereken şey kaliteli bir kumaştan dikilmiş olması. Belki fiyatı biraz pahalı olabilir ama kullanım süresi düşünüldüğünde vereceğiniz paraya değeceğini göreceksiniz. Ayrıca kaliteli bir kumaştan, saf yünden ya da kaşmirden bir palto tüylenmeden, deforme olmadan uzun zaman giyilebiliyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>